30 Հոկտեմբեր 2009 - 14:58 AMT
Հոկտեմբերի 29-ին Գերմանիայում Հայաստանի դեսպան Արմեն Մարտիրոսյանը հավատարմագրերն է հանձնել Գերմանիայի նախագահ Հորսթ Քյոլերին: Արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Գերմանիայի նախագահը նշել է, որ Հայաստանը կարեւոր գործընկեր է Գերմանիայի համար: Դեսպան Մարտիրոսյանն իր հերթին շեշտել է Գերմանիայի հետ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու հայկական կողմի պատրաստակամությունը:
Կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր, այդ թվում` համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի ազդեցությունը Հայաստանի տնտեսության վրա: Զրույցի ընթացքում դեսպան Մարտիրոսյանը ներկայացրել է նաեւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերջին զարգացումները:
Գերմանիայի նախագահը հաջողություն է մաղթել Հայաստանի դեսպանին` հույս հայտնելով, որ նա իր ներդրումը կունենա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

30 October 2009 - 14:58 AMT
On October 29, RA Ambassador to Germany Armen Martirosyan presented his credentials to German President Horst Köhler. Following the ceremony, German President emphasized that Armenia is an important partner to Berlin. In his turn, Armen Martirosyan stated that Armenia is ready to raise RA-Germany relations to a new level.
At the meeting, parties discussed a number of issues, including financial crisis consequences on Armenian economy. Armen Martirosyan briefed the President on recent developments in RA-Turkey rapprochement process.
Wishing Armen Martirosyan success, German President Horst Köhler expressed a hope that the Ambassador will further contribute to the development of bilateral relations, RA MFA press service reported.