30 Հոկտեմբեր 2009 - 18:21 AMT
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյաննայսօրընդունել է ԲելառուսիՀանրապետության արտաքին գործերինախարարՍերգեյ Մարտինովին: Քննարկվել են հայ-բելառուսական համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սարգսյանընշել է, որ երկկողմքաղաքական երկխոսությունը բարձրմակարդակի վրաէ, սակայն տնտեսականգործակցությունը զարգացնելուանհրաժեշտություն կա: Սերժ Սարգսյաննասել է, որ այդ ուղղությամբ ակտիվ աշխատելու եւ ջանքերը համատեղելու դեպքում հնարավոր կլինի կարճ ժամկետում զգալի արդյունքների հասնել:
Սերգեյ Մարտինովը նշել է, որ Հայաստանը Բելառուսի կարեւոր գործընկերներից է: Նրա խոսքով, երկու երկրների ղեկավարների ու կառավարությունների միջեւ լավ հարաբերությունները տնտեսության ոլորտում մեծածավալ եւ արդյունավետ ծրագրեր իրականացնելու լուրջ նախադրյալներ են ստեղծում:
Կողմերը խոսել են մասնավորապես մեքենաշինության, բարձր տեխնոլոգիաների բնագավառներում համագործակցության հնարավորությունների մասին:

30 Октябрь 2009 - 18:21 AMT
Президент РА Серж Саргсян принял министра иностранных дел Республики Беларусь Сергея Мартынова. Был рассмотрен широкий круг вопросов армяно-белорусского сотрудничества.
Президент РА указал на высокий уровень двустороннего политического сотрудничества, при этом отметив необходимость прогресса и в экономической сфере. Серж Саргсян подчеркнул, что при активной работе в этом направлении успеха можно достичь в короткие сроки.
Министр ИД Беларуси отметил, что хорошие отношения между руководством и правительствами двух стран создают серьезные предпосылки для реализации эффективных и больших экономических программ. Стороны, в частности, обсудили возможность налаживания сотрудничества в области машиностроения и высоких технологий.