Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյաննայսօրընդունել էԱՊՀանդամերկրների արխիվային ծառայությունների ղեկավարների խորհրդատվական խորհրդի անդամներին, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, նրանք գտնվում են մեր երկրում` մասնակցելու Արխիվների միջազգային խորհրդի Եվրասիական տարածաշրջանային 10-րդ ընդհանուր համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Կառավարության ղեկավարը ողջունելով հյուրերին, կարեւորել է համաժողովի անցկացումն ու հետաքրքրվել դրա ընթացքով: Համաժողովի մասնակիցները վարչապետին են ներկայացրել համաժողովի ընթացքն ու ձեռք բերած արդյունքները: Հանդիպման ընթացքում գործընկեր արխիվների ներկայացուցիչները հայտնել են, որ ակտիվորեն գործակցում են Հայաստանի ազգային արխիվի հետ, որին փոխանցել են ուշագրավ պատմական վավերագրերի էլեկտրոնային պատճեներ:

31 Октябрь 2009 - 07:11 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял членов консультационного совета служб архивной службы стран-СНГ, сообщает пресс-служба правительства.
Согласно сообщению, члены консультационного совета прибыли в Армении с целью участия в общем 10 конгрессе Международного совета Архивов Евразийского региона.
Приветствуя гостей, глава правительства придал важность проведению конгресса. В свою очередь участники совета представили премьер-министру процесс конгресса и достигнутые результаты. В ходе встречи партнеры-представители архивов заявили, что активно сотрудничают с Национальным архивом Армении, которому передали электронные копии примечательных исторических очерков.