2009 թ. հոկտեմբեր ամսվա ընթացքում ՀՀ Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից հայտնաբերվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով մեղադրվող 130 հետախուզվող:
Նրանցից 2-ը հետախուզվում էին դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու, 3-ը` ավազակության, 4-ը` կողոպուտի, 7-ը` գողության, 4-ը` խարդախության, 2-ը` մաքսանենգության, 3-ը` զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու, 6-ը` թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությամբ զբաղվելու համար, իսկ 16-ը հետախուզվում էին այլ երկրների կողմից, հաղորդում է ՀՀ Ոստիկանության պաշտոնական կայքը:

В течение октября Полиция Армении обнаружила 130 разыскиваемых лиц, обвинявшихся по различным статьям уголовного кодекса РА.
Из вышеуказанных лиц 2 находились в розыске по обвинению в намеренном причинении тяжкого вреда здоровью, за совершение разбоя – 3, за ограбление – 4, за кражу – 7, за мошенничество – 4, за контрабанду – 2, за хулиганство с применением оружия – 3, за наркоторговлю – 6, а 16 человек разыскивались правоохранительными органами других стран, сообщается на официальном сайте Полиции РА.