Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր կեսօրին պետական այցով ժամանել է Քուվեյթ: Էլ Քուվեյթի օդանավակայանում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Սերժ Սարգսյանիգլխավորածպատվիրակության կազմումեն արտաքինգործերինախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը, սփյուռքի նախարար ՀրանուշՀակոբյանը, մշակույթինախարար Հասմիկ Պողոսյանը, կրթությանեւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, Ազգային Ժողովի «Հայաստան-Քուվեյթ» պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Վահան Հովհաննիսյանը, արդյունաբերողների եւ գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը, առեւտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Մարտին Սարգսյանը:
Պետական այցի շրջանակում նախատեսված տարբեր հանդիպումներից զատ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա նաեւ Քուվեյթի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, հաղորդում է ՀՀ ղեկավարի մամլո ծառայությունը:

3 Ноябрь 2009 - 14:01 AMT
Президент Армении Серж Саргсян с государственным визитом прибыл в Кувейт. В аэропорту Эль Кувейт состоялась официальная церемония встречи главы армянского государства.
В состав возглавляемой Сержем Саргсяном делегации входят министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, министр финансов Тигран Давтян, министр диаспоры Грануш Акопян, министр культуры Асмик Погосян, министр образования и науки Армен Ашотян, председатель парламентской группы дружбы “Армения-Кувейт” Ваан Ованнисян председатель союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян, председатель Торгово-промышленной палаты Мартин Саргсян.
В рамках государственного визита кроме запланированных встреч Серж Саргсян встретится с представителями армянской общины Кувейта, сообщает пресс-служба главы армянского государства.