3 Նոյեմբեր 2009 - 17:30 AMT
Այսօր Երեւանում տեղի է ուեցել ՀՀ ոստիկանությանը կից Հանրային խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում գլխավոր քննարկվող հարցը Հայաստանի ճանապարհային ոստիկանության գործունեությունն էր: Ըստ ՀՀ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի, խորհուրդը կազմված է 6 խմբից, որոնցից ամենաակտիվը ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության հանրային խորհուրդն է: Սարգսյանը նշել է, որ այդ խումբը հանդես է եկել առաջարկով` նախապատրաստել նախագիծ դպրոցական ուսումնական ծրագրերի համար, որոնք կվարեն մասնագետ-ոստիկանները: Նախագիծը ներառում է նաեւ հեռուստահաղորդումների պատրաստում, որոնց միջոցով հասարակությունը կտեղեկացվի խմբի գործունեության մասին, եւ «ոստիկան-վարորդ» փոխհարաբերություններին նվիրված միջոցառումների կազմակերպում:
«Հանրապետությունում նախատեսվում է անցկացնել ճանապարհային երթեւեկության բոլոր կանոնները պահպանող վարորդների հաշվառում»,-ասել է Ալիկ Սարգսյանը` նշելով, որ արդեն մի քանի նման վարորդներ հայտնի են` նրանցից երեքը տաքսու վարորդներ են, իսկ չորսը` մասնավոր ավտոտրանսպորտի վարորդներ:
Բոլոր յոթ վարորդներին օրինակելի երթեւեկության համար նոյեմբերի 5-ին ոստիկանության շենքում նվերներ կհանձնվեն:

3 Ноябрь 2009 - 17:30 AMT
Сегодня в Ереване прошло очередное заседание Общественного совета при Полиции РА, в ходе которого главным обсуждаемым вопросом была деятельность Дорожной полиции Армении. По словам начальника Полиции Армении Алика Саргсяна, совет состоит из 6 групп, из которых самым активным является общественный совет по безопасности дорожного движения. Саргсян отметил, что данная группа выступила с предложением подготовки проекта для учебных программ школ, которые должны вестись специалистами-полицейскими. Проект также должен включать в себя подготовку телевизионных программ, с помощью которых общество будет информироваться о деятельности группы, и организацию мероприятий, посвященных отношениям «полицейский-водитель».
«В республике запланировано провести инспекцию водителей, соблюдающих все правила дорожного вождения», – сказал Алик Саргсян, отметив, что уже удалось определить несколько таких водителей: трое из них являются водителями такси, а четверо – водителями частного автотранспорта.
Всем семерым автоводителям за примерное вождение 5 ноября в здании Полиции РА будут вручены подарки.