4 Նոյեմբեր 2009 - 13:19 AMT
ՀՀ Ոստիկանությունը հատուկ նշանակություն է տալիս ոստիկանների կողմից օրինականության պահպանմանը: Այդ մասին այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի գծով վարչության պետ Սայաթ Շիրինյանը: «2009թ. 9 ամիսների ընթացքում անհարիր պահվածքի համար վարչական պատասխանատվության են ենթարկվել ոստիկանության 55 աշխատակիցներ: Ընդհանուր առմամբ վարչական պատասխանատվության են ենթարկվել 673 ոստիկաններ, որոնցից 33-ը հեռացվել են համակարգից, հինգի պաշտոնն է իջեցվել, իսկ 8-ինը` կոչումը»,- նշել է նա` ավելացնելով, որ եւս 53 աշխատակիցներ զգուշացվել են պաշտոնին լիարժեք չհամապատասխանելու մասին:
Շիրինյանն անդրադարձել է նաեւ ճանապարհային ոստիկանությանն առնչվող հարցերին` հայտնելով, որ 2009թ. 9 ամիսների ընթացքում Հայաստանում արձագանրվել է 1409 ՃՏՊ, որոնցում զոհվել է 232 եւ տուժել է 1965 հոգի: Նրա խոսքով, ճանապարհային ոստիկանության տքնաջան աշխատանքի շնորհիվ անցյալ տարվա համեմատ նման պատահարների թիվը նվազել է 10.2 տոկոսով:

4 Ноябрь 2009 - 13:19 AMT
Полиция РА придает особое значение соблюдению законности со стороны полицейских. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил начальник управления по связям с общественностью Полиции РА Саят Ширинян. «В течение 9 месяцев 2009 года за недостойное поведение к административной ответственности было призвано 55 сотрудников полиции. В общей сложности административному наказанию было подвергнуто 673 полицейских, из которых 33 были исключены из системы, пятеро были понижены в должности, а 8 в званиях», – отметил он, добавив, что еще 53 сотрудника полиции были предупреждены о неполном соответствии должности.
Ширинян также обратился к вопросам, касающихся дорожной полиции, заявив, что в течение 9 месяцев 2009 года в Армении было зафиксировано 1409 случаев ДТП, в которых погибло 232 и пострадало 1965 человек. По его словам, благодаря усердной работе дорожной полиции, количество происшествий по сравнению с прошлым годом снизилось на 10.2%.