5 Նոյեմբեր 2009 - 15:27 AMT
«Հայաստանում տեղական ինքնակառավարման 10-օրյակ» միջոցառման շրջանակում նոյեմբերի 6-ին ՀՀ հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների բարձր դասարանցիների համար կկազմակերպվի քաղաքացիական դաս: Երեւան քաղաքու մդասերը կսկսվեն ժամը 1000-ին, իսկ մարզերում` ժամը 1100-ին:
Դասերը կվարեն երկրի քաղաքական ղեկավարներ, մարզային եւ համայնքային պաշտոնյաներ, ովքեր աշակերտներին կներկայացնեն պետության կառուցվածքը, իրավական դաշտը, ինչպես նա- կպատասխանեն աշակերտներին հուզող հարցերին:
Նոյեմբերի 9-ին բոլոր դպրոցներում աշակերտները կգրեն «Մեր համայնքը»թեմայով շարադրություն:
Միջոցառման կազմակերպիչ` ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարություն,աջակիցներ` ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարություն, ՀՀ մարզպետարաններ եւ Երեւանի քաղաքապետարան:

5 Ноябрь 2009 - 15:27 AMT
В школах Армении 6 ноября будет проведен гражданский урок “Десятидневка местного самоуправления Армении”. В роли преподавателей, как сообщает пресс-служба Министерства образования и науки Армении, предстанут политические деятели, руководители областных структур.
В ереванских школах гражданский урок начнется в 10:00, а в областных – в 11:00.
Эффективность проведенного урока будет оценена с помощью сочинений на тему “Наша община”, которые школьники напишут 9-го ноября.
Инициатором проведения урока является Министерство территориального управления Армении, поддержали инициативу Министерство образования и науки, мэрия Еревана и руководители областей.