Շնորհանդեսին ներկա էին նաեւ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Սերժ Սմեսովը, բազմաթիվ հյուրեր: Ըստ ընկերության նախագահ Դիդիե Լոմբարի, յուրաքանչյուր երկրում նոր գրասենյակի բացումը նոր ծնունդ է: Մենք ներկայացված ենք շուրջ 30 երկրներում, եւ բաժանորդների թիվը կազմում է շուրջ 189 մլն մարդ: Ընկերության մուտքը Հայաստան մեծ իրադարձություն է, քանի որ Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջեւ միշտ եղել են սերտ, բարեկամական հարաբերություններ, եւ մեր հայտնվելը Հայաստանում թույլ կտա բարելավել կապը ֆրանսահայ համայնքի հետ»,-ասել է «Orange» ընկերության նախագահ Դիդիե Լոմբարը:
Բացելով գրասենյակը` «Orange Armenia» ապրանքանիշի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան նշել է, որ ընկերությունը կզարգացնի շուկայում հինգ հիմնական սկզբունք, այդ թվում բջջային եւ ինտերնետ-ծառայությունների զարգացում, որոնք պարզ եւ հասանելի կլինեն անկախ տարիքից եւ սոցիալական դիրքից: «Ընկերությունը նաեւ գերարագ ինտերնետ է ապահովում Հայաստանի ողջ տարածքում, եւ մտադիր է ապահովել «հաճախորդների լավագույն սպասարկում»,-ասել է Դյութուան:
Իր հերթին ՀՀ նախագահ Ս.Սարգսյանը շնորհավորել է ընկերությանը հայկական շուկա մուտք գործելու կապակցությամբ եւ հաջողություն է մաղթել նրան:

В Ереване состоялась презентация французской компании Orange Armenia. На презентации присутствовал президент Армении Серж Саргсян, министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, посол Франции в Армении Серж Смессов, многочисленные гости. По словам президента компании Orange Дидье Ломбара, в каждой новой стране открытие нового офиса – рождение чего-то нового. «Мы представлены в более чем 30 странах, и число абонентов составляет около 189 млн. человек. Открытие компании в Армении – событие большого значения еще и потому, что между Арменией и Францией всегда были тесные, дружеские отношения, и наше появление в Армении поможет улучшить связь с Диаспорой во Франции», – подчеркнул Ломбар.
Открывая офис, генеральный директор бренда Orange Armenia Бруно Дютуа отметил, что компания будет осваивать на рынке развитие мобильных и интернет-услуг, которые будут просты и доступны всем вне зависимости от возраста и социального положения. «Компания также обеспечивает сверхскоростной интернет почти по всей территории Армении, и намерена обеспечить самое лучшее обслуживание клиентов», – сказал Дюбуа.
В свою очередь президент Армении Серж Саргсян поздравил компанию с вхождением на армянский рынок и пожелал ей успехов.