9 Նոյեմբեր 2009 - 13:55 AMT
Ժողովրդական կուսակցությունը չի տեսնում որեւէ մեկին, որը կկարողանա նոր գաղափարներ ներմուծել Հայաստանի քաղաքական դաշտ
Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ՀՀ ԱԺ առաջիկա ընտրություններին կարող էր իսկական նախընտրական պայքար ծավալվել միայն Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության դեպքում, որին չեն արձանագրել որպես թեկնածու»,- այսօր Երեւանում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) խորհրդարանական խմբակցությունից պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հայտնեց Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը:
Կարապետյանի խոսքով, Ժողովրդական կուսակցությունն այդ ընտրատարածքում առաջիկա ընտրություններում ոչ մեկին չի օժանդակելու, քանի որ նրանց մեջ նոր դեմքեր չի տեսնում, ովքեր կկարողանային նոր գաղափարներ ներմուծել Հայաստանի քաղաքական դաշտ:
Խոսելով ընտրությունների անցկացման գործընթացի մասին` Կարապետյանը նշեց, որ Հայաստանում ընտրությունները կեղծվում են բոլոր մակարդակներում, եւ իշխող վերնախավը ուղղակի կամ անուղղակի կերպով նպաստում է դրան եւ միջոցներ չի ձեռնարկում իրադրությունը շտկելու համար:
ՀՀԿ ներկայացուցիչ Լեռնիկ Ալեքսանյանն իր հերթին նշեց, որ Հայաստանում ընտրությունները, ըստ էության, նորմալ են ընթանում, չնայած որոշ կեղծումներին, որոնք զգալիորեն չեն ազդում ելքի վրա:
Ինչ վերաբերում է Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ՀՀ ԱԺ առաջիկա ընտրություններին, ապա Ալեքսանյանը հայտնեց, որ ՀՀԿ-ն առայժմ չի որոշել, թե թեկնածուներից ում է ինքն օժանդակելու:

“Only with Nicol Pashinyan’s participation, the latter is not yet registered as a candidate, the upcoming National Assembly elections at the polling station N 10 in Yerevan can involve a real pre-election contest,” Tigran Karapetyan , the chairman of the People’s Party told a joint press conference in Yerevan, attended with the Republican Party of Armenia’s faction MP Lernik Aleksanyan.
According to Tigran Karapetyan, the People’s Party will not support anyone in the upcoming National Assembly elections since the party does not see anybody able to introduce new ideas in Armenia’s political field.
According to Tigran Karapetyan, elections are rigged at all levels and the ruling elite, directly or indirectly contribute to it, without taking measures to remedy the situation.
The representative of RPA Lernik Alexanyan said, that elections in Armenia are normal in general, despite some fraud, not affecting the outcome significantly.
The Republican Party of Armenia has not yet decided which candidate to support at the upcoming National Assembly elections at the polling station N 10 in Yerevan.