Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ՀՀ ԱԺ առաջիկա ընտրություններին կարող էր իսկական նախընտրական պայքար ծավալվել միայն Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության դեպքում, որին չեն արձանագրել որպես թեկնածու»,- այսօր Երեւանում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) խորհրդարանական խմբակցությունից պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հայտնեց Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը:
Կարապետյանի խոսքով, Ժողովրդական կուսակցությունն այդ ընտրատարածքում առաջիկա ընտրություններում ոչ մեկին չի օժանդակելու, քանի որ նրանց մեջ նոր դեմքեր չի տեսնում, ովքեր կկարողանային նոր գաղափարներ ներմուծել Հայաստանի քաղաքական դաշտ:
Խոսելով ընտրությունների անցկացման գործընթացի մասին` Կարապետյանը նշեց, որ Հայաստանում ընտրությունները կեղծվում են բոլոր մակարդակներում, եւ իշխող վերնախավը ուղղակի կամ անուղղակի կերպով նպաստում է դրան եւ միջոցներ չի ձեռնարկում իրադրությունը շտկելու համար:
ՀՀԿ ներկայացուցիչ Լեռնիկ Ալեքսանյանն իր հերթին նշեց, որ Հայաստանում ընտրությունները, ըստ էության, նորմալ են ընթանում, չնայած որոշ կեղծումներին, որոնք զգալիորեն չեն ազդում ելքի վրա:
Ինչ վերաբերում է Երեւանի թիվ 10 ընտրատարածքում ՀՀ ԱԺ առաջիկա ընտրություններին, ապա Ալեքսանյանը հայտնեց, որ ՀՀԿ-ն առայժմ չի որոշել, թե թեկնածուներից ում է ինքն օժանդակելու: