10 Նոյեմբեր 2009 - 13:34 AMT
Նոյեմբերի 10-ին ՀՀ Ոստիկանական ակադեմիայում կայացավ Ոստիկանության վետերանների խորհրդի անդամների հանդիպումն ակադեմիայի պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ ուսանողների հետ, որին ներկա էին նաեւ Հայաստանի Ոստիկանության պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Հունանյանը, ՀՀ Ոստիկանական ակադեմիայի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը եւ բարձրագույն սպայական կազմի ներկայացուցիչներ:
Իր ելույթում Հայաստանի Ոստիկանության պետի տեղակալ Հովհաննես Հունանյանը, շնորհավորելով բոլոր վետերաններին նախկինում նոյեմբերի 10-ին նշվող Ոստիկանի օրվա առթիվ, նշեց, որ հենց ոստիկանությունն է ապահովում երկրում հասարակական կարգն ու կայունությունը, պաշտպանում մարդու իրավունքները:
Հունանյանն ընդգծեց, որ ոստիկանը մասնագիտական պարտավորությունների կատարման ժամանակ պետք է անաչառ լինի, ինչի գնահատականը տալիս է հասարակայնությունը: Նա նկատեց նաեւ, որ ոստիկանության ավագ ու կրտսեր սերունդների միջեւ նման հանդիպումները պարբերական կդառնան, քանի որ դա փորձի փոխանակման լավ առիթ է:

10 Ноябрь 2009 - 13:34 AMT
10-го ноября в Полицейской академии РА состоялась встреча членов Совета ветеранов полиции с профессорско-преподавательским составом и студентами академии, на которой также присутствовали замначальника Полиции Армении, генерал-лейтенант Ованес Унанян, начальник Полицейской академии РА генерал-лейтенант Ованес Варян и представители высшего офицерского состава.
В своем выступлении замначальника Полиции Ованес Унанян, поздравив всех ветеранов с Днем полицейского, отмечавшегося в прежние времена 10 ноября, отметил, что именно полиция обеспечивает общественный порядок и стабильность в стране, защищает права человека.
Унанян подчеркнул, что полицейский при выполнения своих профессиональных обязанностей должен быть беспристрастным, оценку которой дает общественность. Он также заметил, что подобные встречи между представителями старшего и младшего поколения полиции станут регулярными, так как это хороший повод для обмена опытам.