10 Նոյեմբեր 2009 - 16:44 AMT
Նոյեմբերի 10-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) մշտական համակարգող Կոնսուելո Վիդալին` Երեւանում իր դիվանագիտական առաքելությունը ավարտելու կապակցությամբ:
Զրույցի ընթացքում Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավարը շնորհակալություն հայտնեց տիկին Վիդալին անցած տարիների սերտ համագործակցության համար: Հ. Աբրահամյանը բարձր գնահատեց նրա աշխատանքը եւ նշեց, որ Հայաստանի իշխանությունները երախտապարտ են ՄԱԿ տարբեր կառույցների կողմից ցուցաբերվող աջակցության համար:
Ամփոփելով զրույցը` Հ.Աբրահամյանը հաջողություններ մաղթեց տիկին Վիդալին իր ձեռնարկումներում եւ հույս հայտնեց, որ բարեկամական կապը մեր երկրի հետ նա կշարունակի իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելուց հետո եւս:

10-го ноября председатель НС РА Овик Абрамян принял постоянного координатора штаб-квартиры ООН в Армении Консуэло Видал в связи с завершением дипломатической миссии в Ереване.
Во время беседы спикер армянского парламента выразил благодарность Видал за многолетнее тесное сотрудничество. Абрамян высоко оценил ее работу и отметил, что руководство Армении благодарно разным структурам ООН за предоставленную помощь.
Подводя итоги беседы, спикер армянского парламента пожелал Видал успехов в ее дальнейших инициативах и выразил надежду, что она сохранит дружественные отношения с Арменией и после завершения дипломатической миссии, сообщает пресс-служба НС РА.