«Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության անդամներ Անահիտ Բախշյանի ու Արմեն Մարտիրոսյանի օրենսդրական նախաձեռնությունը «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին, որը չի ստացել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ սպորտի հարցերով մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը, որպես արտահերթ հարց կընդգրկվի նոյեմբերի 16-19-ի քառօրյա նիստերի օրակարգում:
Այս օրինագծով պատգամավորներն առաջարկում են չեղյալ հայտարարել «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքի 59-րդ հոդվածի 14-րդ կետը, որով արգելվում է հեռուստահեռարձակման վերաբերյալ մրցույթ հայտարարել մինչ 2010թ. հուլիսի 20-ը, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ մամլո ծառայությունը:

The bill proposed by Heritage faction MPs Anahit Bakhsyan and Armen Martirosyan on introducing changes to RA law “On Television and Radio” did not receive approval by NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport and will be included in parliament’s four-day session agenda as extraordinary issue.
Pro-opposition MPs propose that Section 14, Article 15 (prohibiting organization of TV and radio broadcasting contest till July 20, 2010) of the above law be declared null and void, RA NA press service reports.