12 Նոյեմբեր 2009 - 13:25 AMT
2010 թվականի Հայաստանի պետբյուջեի օրինագիծը ոչ մի կապ չունի երկրի շարքային քաղաքացիների հետ: Այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսին նման կարծիք հայտնեց «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը: Նրա խոսքով, պետբյուջեի օրինագիծը սոցիալական ոլորտում ծախսերի կրճատում է ենթադրում:
Բացի դրանից, «Ժառանգության» պատգամավորն անհանգստություն հայտնեց 2010թ. Հայաստանի պաշտպանության համար ծախսերի կրճատման եւ հասարակական կարգի ապահովման համար ծախսերի ավելացման առիթով: «Պետբյուջեով 2010 թվականին ծրագրվում է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության 116 միլիարդ դրամ հատկացնել: 2009թ. այդ ցուցանիշը կազմում էր 146 միլիարդ դրամ: Իրադարձությունների ներկայիս զարգացման պայմաններում անվտանգության հարցերին հարկավոր է ավելի շատ ուշադրություն հատկացնել»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը եւ ավելացրեց, որ երկրի պետբյուջեն պետք է արտացոլի այն քաղաքականությունը, որը դրական արդյունքների կհանգեցնի:

12 November 2009 - 13:25 AMT
The draft state budget-2010 of Armenia has no connection to regular citizens, Armen Martirosyan , chair of the “Heritage” party and member its parliamentary faction told a press conference in Yerevan today. According to him, the state budget envisages reduction in the social spending.
In addition, Mr. Martirosyan expressed concern about the decrease in defense sphere in 2010 and increased costs to maintain public order. “State Budget-2010 will provide the defense ministry 116 billion AMD, while in 2009 that figure was only 146 billion AMD. In the current situation, security issues need more attention, he said.