Հայաստանում A/H1N1 վիրուսով վարակվածների թիվը նոյեմբերի 13-ի տվյալներով հասել է 11-ի: Խոզագրիպի բոլոր դեպքերը կապված են դրսից վիրուսի թափանցման հետ, հիմնականում ՌԴ-ից, հաղորդում ՀՀ առողջապահության նախարարության կայքէջը:
Խոզագրիպով հիվանդ 11 հոգուց 8-ը բուժվում են Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում, երեքն արդեն դուրս են գրվել:
Ըստ նախարարության տվյալների, չորս հիվանդներ մեկ ընտանիքի անդամներ են: Օմսկից վերադարձած տղամարդու մոտ հայտնաբերվել է խոզագրիպ, սակայն մինչ այդ նա արդեն հասցրել էր վարակել ընտանիքի անդամներին:
Հանրապետությունում իրականացվում են հակավիրուսային միջոցառումներ, որոքն ուղղված են վիրուսի ներթափանցման եւ տարածման դեմ: Ստուգման են ենթարկվում երկիր մտնող բոլոր մարդիկ:
Հինգ հիվանդների լաբորատոր հետազոտությունների նմուշներն արդեն ուղարկվել են Լոնդոնի ռեֆերնս-լաբորատորիա:

14 November 2009 - 09:24 AMT
Число заразившихся вирусом A/H1N1 в Армении, по данным на 13 ноября достигло 11. Все случаи заболевания свиным гриппом связаны с проникновением в республику вируса извне, в большинстве своем из России, сообщает -сайт министерства здравоохранения Армении.
Из 11-ти больных свиным гриппом восемь человек проходят лечение в Норкской инфекционной больнице в Ереване, трое уже выписаны.
Семь случаев заболевания свиным гриппом проникло из России, два – из Ирана и один – из Турции. Один из больных является контактным лицом.
По данным Минздрава, четверо являются членами одной семьи. У мужчины по возвращении из Омска в результате обследования был обнаружен свиной грипп, однако к этому времени больной уже успел заразить членов своей семьи.
В республике продолжается реализация противовирусных мероприятий, направленных на предотвращение проникновения и распространения вируса. Идет мониторинг всех въезжающих в страну.