Նոյեմբերի 25-ին Երեւանում տեղի կունենա Տրանսկովկասյան «Հավասար իրավունքներից հավասար հնարավորություններ» խորագրով կոնֆերանսը: Այն կազմակերպել է Սյունիքի մարզի հաշմանդամների «Խարիսխ» հասարակական կազմակերպությունը:
Երկրորդ անգամ անցկացվող կոնֆերանսի նպատակն է ցույց տալ Կովկասյան տարածաշրջանումհաշմանդամների համարհասարակական կառույցների եւ տրանսպորտի հավասար հնարավորությունների ընձեռման կարեւորությունը:
ԿոնֆերանսիքննարկմանթեմանԿովկասյան տարածաշրջանումհաշմանդամների համար հասարակական կառույցների եւ տրանսպորտի մատչելիության հիմնախնդիրն է: Յուրաքանչյուր մասնակից հանդես կգա իր իսկ պետությունում նշված խնդրի վերաբերյալ զեկույցով:
Կոնֆերանսին կմասնակցեն ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ Վրաստանի եւ Թուրքիայի հաշմանդամների խնդիրներով զբաղվող ՀԿ-ներ, հաշմանդամներ, ՀՀ Աշխատանքի եւ Սոցիալական հարցերի, ՀՀ Քաղաքաշինության, ՀՀ Տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունների աշխատակիցներ, ԶԼՄ-ների, նշված պետությունների Մարդու իրավունքների պաշտպանների աշխատակազմերից ներկայացուցիչներ, ԱԺ պատգամավորներ եւ այլ պատվարժան հյուրեր:

25 ноября в Ереване пройдет Транскавказская конференция «От равных прав к равным возможностям”. Конференцию организовала общественная организация, действующая в Сюникской области “Харисх” (Якорь), при поддержке посольства США в Армении и Фонда Черноморского сотрудничества.
Цель проводимой во второй раз конференции – показать важность предоставления людям с ограниченными возможностями равных транспортных возможностей.
Главная тема конференции – обсуждение реального предоставления равных транспортных услуг инвалидам в регионе.
В конференции примут участие представители общественных организаций занимающихся вопросами людей с ограниченными возможностями из Грузии, Турции, Армении, а также представители Министерств транспорта, труда и социальных вопросов РА.