Հայաստանում խոզագրիպով հիվանդների թիվը հասել է 21-ի, հաղորդում է ՀՀ առողջապահության նախարարության հիգիենիկ եւ հակահամաճարակային տեսչությունը: Անցնող օրվա ընթացքում գրանցվել է A/H1N1 վիրուսով հիվանդության եւս վեց դեպք:
12 հիվանդ արդեն ստացել է համապատասխան բուժումը եւ դուրս է գրվել հիվանդանոցից, մյուս հիվանդները բուժվում են Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում: Ըստ հանրապետության գլխավոր վարակաբան Արա Ասոյանի, նրանց վիճակը բավարար է:
Ներկայումս հինգ հիվանդների լաբորտոր անալիզները հետազոտվում են Լոնդոնի ռեֆերնս-լաբորատորիայում եւ պատասխանը կլինի միայն մեկ ամսից:

18 Ноябрь 2009 - 15:00 AMT
Число больных «свиным гриппом» в Армении составляет 21 человек, сообщает гигиеническая и противоэпидемическая инспекция Министерства здравоохранения Армении. За прошедшие сутки зарегистрировано еще шесть случаев заболевания вирусом A/H1N1.
12 больных уже получили соответствующее лечение и были выписаны из больницы, остальные пациенты проходят курс лечения в инфекционной больнице «Норк». По утверждению главного инфекциониста Ара Асояна, их состояние удовлетворительное.
В настоящее время ведутся лабораторные исследования пяти лабораторных анализов больных в Лондонской референс-лаборатории и ответ ожидается через месяц.