20 Նոյեմբեր 2009 - 09:00 AMT
Խոսրովի արգելոցի տնօրեն Սամվել Շաբոյանի սպանությունը բացահայտվել է, մեղավորները ձերբակալվել են: Այդ մասին Երեւանում կայացած ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ, գնդապետ Հովհաննես Թամամյանը: Ըստ նրա, հանցագործությունը կատարել են 1978թ. ծնված Կարեն Պետրոսյանը, որը Վեդի քաղաքի բնակիչ է, եւ վարորդ Վահրամ Խաչատրյանը, որը Երեւանի բնակիչ է: «Զենքն առգրավված է, ընթանում է քննություն»,-ասել է Թամամյանը:
Նոյեմբերի 19-ին` տեղական ժամանակով 23.50-ին, Երեւանի Մյասնիկյան պողոտայում «Խոսրովի անտառ պետական արգելոց» ոչ առեւտրային կազմակերպության տնօրեն, 1958 թ. ծնված Սամվել Շաբոյանի «Տոյոտա Պրադո» մակնիշի 007 ԼԼ 71 պետհամարանիշի ծառայողական ավտոմեքենայի աջ կողմից հավասարվել է անհայտ մակնիշի եւ պետհամարանիշի ավտոմեքենա, որից ինքնաձիգի կրակահերթ է արձակվել: Արձակված գնդակները դիպել են ավտոմեքենայի հետեւի աջ նստատեղին նստած Ս. Շաբոյանի մարմնին, ինչի հետեւանքով նա մահացել է: Զննությամբ ավտոմեքենայի հետեւի աջ դռան վրա հայտնաբերվել է հրազենային կրակոցների 30 անցք:

20 Ноябрь 2009 - 09:00 AMT
Преступление по делу убийства директора Хосровского заповедника Самвела Шабояна раскрыто и виновные задержаны. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил начальник Главного управления уголовного розыска Полиции Армении полковник Ованес Тамамян. По его словам, преступление совершили Карен Петросян 1978 г.р., который проживает в городе Веди, и водитель Ваграм Хачатрян, проживающий в Ереване.
“Оружие уже изъято и ведется следствие”, – Ованес Тамамян.
18-го ноября, в районе 23.50 по местному времени на проспекте Мясникяна в Ереване с принадлежащей директору общественной организации “Государственный заповедник Хосровский лес” Самвелу Шабояну 1958 г.р. служебной машиной марки “Toyota Prado” (007LL71) поравнялась машина неизвестной марки с неизвестными госзнаками, из которой была произведена автоматная очередь. От полученных ранений находящийся в машине Самвел Шабоян скончался. В результате осмотра на задней правой двери машины обнаружено 30 пулевых отверстий.