ԵԱՀԿ Արտգործնախարարների խորհրդի գագաթաժողովի շրջանակներում Աթենքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման մասին պայմանավորվածություն չկա: Այդ մասին այսօր Երեւանում Լիտվայի ԱԳՆ ղեկավար Վիգաուդաս Ուշացկասի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, հայտնեց Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ գլխավոր հանդիպումը բարձրագույն մակարդակով հանդիպումն է Մյունխենում: Ինչ վերաբերում է հանդիպմանը Աթենքում, ապա ԵԱՀԿ ԱԳՆԽ շրջանակներում սովորաբար երկկողմ աշխատանքային հանդիպումներ են տեղի ունենում, բայց Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարի հետ հանդիպման մասին պայմանավորվածություն` որպես այդպիսին, չկա»,- ասաց Էդվարդ Նալբանդյանը:
Դեկտեմբերի 1-2-ին հունական մայրաքաղաքում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԱԳՆ ղեկավարների ամենամյա գագաթաժողովը: Գագաթաժողովի աշխատանքին կմասնակցեն կազմակերպության 56 անդամ երկրների արտգործնախարարները:

20 November 2009 - 13:52 AMT
No agreement has been achieved for Armenian and Azeri Foreign Ministers’ meeting on the margins of OSCE Foreign Ministers’ Summit due in Athens, FM Edward Nalbandyan told a PanARMENIAN.Net reporter during a joint news conference with his Lithuanian colleague Vygaudas Ušackas. “The most important is the top-level meeting due in Munich. As regards the Athens meeting, such bilateral working discussions are peculiar to OSCE Foreign Ministers’ Summit, but there’s no specific agreement for a meeting with Azeri FM,” Nalbandyan said.
OSCE Foreign Ministers’ annual summit is due in Athens on December 1-2. Discussions will bring together Foreign Ministers from organization’s 56 member states.