ԵԱՀԿ Արտգործնախարարների խորհրդի գագաթաժողովի շրջանակներում Աթենքում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպման մասին պայմանավորվածություն չկա: Այդ մասին այսօր Երեւանում Լիտվայի ԱԳՆ ղեկավար Վիգաուդաս Ուշացկասի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում, պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, հայտնեց Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ գլխավոր հանդիպումը բարձրագույն մակարդակով հանդիպումն է Մյունխենում: Ինչ վերաբերում է հանդիպմանը Աթենքում, ապա ԵԱՀԿ ԱԳՆԽ շրջանակներում սովորաբար երկկողմ աշխատանքային հանդիպումներ են տեղի ունենում, բայց Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարի հետ հանդիպման մասին պայմանավորվածություն` որպես այդպիսին, չկա»,- ասաց Էդվարդ Նալբանդյանը:
Դեկտեմբերի 1-2-ին հունական մայրաքաղաքում տեղի կունենա ԵԱՀԿ ԱԳՆ ղեկավարների ամենամյա գագաթաժողովը: Գագաթաժողովի աշխատանքին կմասնակցեն կազմակերպության 56 անդամ երկրների արտգործնախարարները:

20 Ноябрь 2009 - 13:52 AMT
Договоренности о встрече глав МИД Армении и Азербайджана в Афинах в рамках саммита Совета министров иностранных дел ОБСЕ нет. Об этом в Ереване на совместной пресс-конференции с главой МИД Литвы Вигаудасом Ушацкасом, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net, заявил министр ИД Армении Эдвард Налбандян. «Главная встреча между Арменией и Азербайджаном – встреча на высшем уровне в Мюнхене. Что касается встречи в Афинах, то в рамках СМИД ОБСЕ обычно бывают двухсторонние рабочие встречи, но договоренности о встрече с главой МИД Азербайджана как таковой, нет»,- сказал Эдвард Налбандян.
1-2 декабря в греческой столице пройдет ежегодный саммит глав МИД ОБСЕ. В работе саммита примут участие министры иностранных дел 56 стран-членов организации.