1 March 2002 - 19:48 AMT
2003 ԹՎԱԿԱՆԻՆ ԱՌԱՋԻՆ ԱՆԳԱՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏԱՐԱԾՔՈՒՄ ՏԵՂԻ ԿՈՒՆԵՆԱՆ ԶԻՆԱՎԱՐԺՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ՆԱՏՕ-Ի «ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆՈՒՆ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ» ԾՐԱԳՐԻ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ
Մարտի 5-6-ը Երեւան կայցելի ՆԱՏՕ-ի Միջազգային Ռազմական Շտաբի համագործակցության եւ տարածաշրջանային անվտանգության բաժնի ղեկավարի տեղակալ, բրիգադի գեներալ Գուիդո Պալմիերին: Այդ մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնի է դարձել ՆԱՏՕ-յում առկա հավաստի աղբյուրներից : Սպասվում է, որ գեներալ Պալմիերին կհանդիպի Հայաստանի ռազմական ղեկավարության հետ: Բրիգադի գեներալ Գուիդո Պալմիերին նաեւ «ՆԱՏՕ+Գործընկերներ» Ռազմական Կոմիտեի աշխատանքային խմբի նախագահն է: 2003 թ-ին առաջին անգամ Հայաստանի տարածքում տեղի կունենան զինավարժություններ` ՆԱՏՕ-ի «Համագործակցություն հանուն խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում:

1 March 2002 - 19:48 AMT
В 2003 ГОДУ ВПЕРВЫЕ НА ТЕРРИТОРИИ АРМЕНИИ ПРОЙДУТ ВОЕННЫЕ МАНЕВРЫ В РАМКАХ ПРОГРАММЫ НАТО “ПАРТНЕРСТВО ВО ИМЯ МИРА”
5 марта в Ереван прибывает заместитель руководителя отдела по сотрудничеству и региональной безопасности Международного Военного штаба НАТО, бригадный генерал Гуидо Палмиери. Об этом агентству “Медиамакс” стало известно из достоверных источников в НАТО. Предусмотрены встречи бригадного генерала с военным руководством Армении. Гуидо Палмиери является также председателем рабочей группы Военного комитета “НАТО+Партнеры”. В 2003 году впервые на территории Армении ожидаются военные маневры в рамках программы НАТО “Партнерство во имя мира”.