Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիեւի հաճախակի հանդիպումները խոսում են այն մասին, որ երկրների միջեւ ակտիվ երկխոսություն է ընթանում, բայց առայժմ այն ակնկալվող արդյունքը չի տալիս: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնեց արտաքին հարաբերությունների գծով ԼՂՀ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանը: Նրա խոսքով, հայ հասարակայնությունն առանձնապես ոգեւորված չէ Մադրիդյան սկզբունքներով, հնարավոր է, հենց դա է պատճառը, որ կողմերը ոչ մի կերպ չեն կարողանում արդյունքի հասնել:
Նա մեկնաբանեց նաեւ նախքան Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը Իլհամ Ալիեւի սպառնալիքները երկու երկրների միջեւ նոր պատերազմի սկսվելու մասին` ասելով, որ հանդիպումից հետո Ալիեւը դժվար թե իրեն ապագայում նման հայտարարություններ թույլ կտա:
Նոյեմբերի 22-ին Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը հանդիպեցին Մյունխենում: Ընթացիկ տարվա ընթացքում սա նախագահների արդեն վեցերորդ հանդիպումն է:

Vahram Atanesyan: Frequent meetings between Serzh Sargsyan and Ilham Aliev testifies that the two countries conduct active dialogue, which does not result in anticiapted outcomes, Vahram Atanesyan , chairman of Standing Committee for Foreign Relations of the NKR Parliament told a PanARMENIAN.Net reporter. According to him, the Armenian public is not happy with Madrid principles, perhaps this is the reason the parties can not reach agreement.
He also commented on Ilham Aliyev’s threatening to start a new war against Armenia on the eve of the presidents’ meeting, saying that after the meeting Aliyev is unlikely to afford himself making such statements.
November 22 Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev met in Munich. This is the sixth meeting of the presidents for the current year.