Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիեւի հաճախակի հանդիպումները խոսում են այն մասին, որ երկրների միջեւ ակտիվ երկխոսություն է ընթանում, բայց առայժմ այն ակնկալվող արդյունքը չի տալիս: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնեց արտաքին հարաբերությունների գծով ԼՂՀ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Աթանեսյանը: Նրա խոսքով, հայ հասարակայնությունն առանձնապես ոգեւորված չէ Մադրիդյան սկզբունքներով, հնարավոր է, հենց դա է պատճառը, որ կողմերը ոչ մի կերպ չեն կարողանում արդյունքի հասնել:
Նա մեկնաբանեց նաեւ նախքան Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը Իլհամ Ալիեւի սպառնալիքները երկու երկրների միջեւ նոր պատերազմի սկսվելու մասին` ասելով, որ հանդիպումից հետո Ալիեւը դժվար թե իրեն ապագայում նման հայտարարություններ թույլ կտա:
Նոյեմբերի 22-ին Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիեւը հանդիպեցին Մյունխենում: Ընթացիկ տարվա ընթացքում սա նախագահների արդեն վեցերորդ հանդիպումն է:

23 Ноябрь 2009 - 12:45 AMT
Частые встречи между президентами Армении и Азербайджана говорят о том, что между странами идет активный диалог, но пока что он не дает ожидаемого результата. Об этом PanARMENIAN.Net, заявил председатель постоянной комиссии парламента НКР по внешним сношениям Ваграм Атанесян. По его словам, армянская общественность не в восторге от Мадридских принципов, возможно, это и является причиной того, что стороны никак не могут достичь согласия.
Он также прокомментировал угрозы Ильхама Алиева о начале новой войны между Арменией и Азербайджаном перед встречей президентов стран, сказав, что после встречи Алиев вряд ли позволит себе в будущем деталь подобные заявления.
22 ноября Серж Саргсян и Ильхам Алиев встретились в Мюнхене. За текущий год это уже шестая встреча президентов.