ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի Մոսկվա կատարած այցի ընթացքում քննարկվել է Երեւանում Մոսկվայի Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի ֆիլիալի բացման հնարավորությունը, հաղորդում է Ռուսաստանի հայերի միության մամլո ծառայությունը:
«Այս նախագիծը, հաջող իրականացման դեպքում, կբարձրացնի Հայաստանում կրթության որակն ու մեր երկրի մրցունակությունը տարածաշրջանում»,-ասել է Արմեն Աշոտյանը:
Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, սկզբունքային պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել եւ առաջիկայում կսկսվի ձեւավորվել այն խումբը, որը մանրամասնորեն կմշակի պրակտիկ քայլերը:

В ходе визита в Москву министра образования и науки Армении Армена Ашотяна была обсуждена возможность открытия филиала Московского государственного университета им. Ломоносова в Ереване, сообщает пресс-служба Союза армян России.
“Этот проект, в случае удачного осуществления, поднимет качество образования в Армении и конкурентоспособность республики в регионе”,- отметил Армен Ашотян.
Как сказано в сообщении, была достигнута принципиальная договоренность и в ближайшее время начнется формирование группы, которая детально проработает практические шаги.