Նոյեմբերի 19-22-ը հեռուստամարաթոնի նախաշեմին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ավանդական «Հեռուստամարաթոն-2009»-ին, որն անցկացվում էր Ֆրանսիայում, Orange-ը դարձավ ծրագրի գլխավոր գործընկերը, տրամադրելով սպասարկման 4 կենտրոն` Լիոնում, Մարսելում, Թուլուզում, Փարիզի արվարձաններից մեկում: Հագեցած տեխնիկական հնարավորությունների շնորհիվ մոտ 600 կամավորներ կարողացել են զանգահարել Շվեյցարիայում, Ֆրանսիայում եւ Գերմանիայում ապրող հայ ընտանիքներին եւ 12,370 մասնակիցներ խոստացել են 1.182.988 եվրո հանգանակություն:
«Այս տարվա հանգանակությունն առավել քան գոհացնող է: Ես շատ ուրախ եմ եւ շնորհակալ France Telecom Orange ընկերությանը ոչ միայն տրամադրած անհրաժեշտ ենթակառուցվածքի համար, այլեւ նորարար տեխնոլոգիաների, մասնավորապես, հաղորդագրությունների` հայազգի երգչուհի Հելեն Սեգարայի անունից: Ուզում եմ նշել նաեւ, որ Orange-ի գործունեությունը Հայաստանում քաջ հայտնի է Ֆրանսիայի հայկական համայնքին եւ այդ փաստը նպաստեց դրամահավաքի հաջող իրականացմանը», – ասել է Orange-ի Հայաստանի խորհրդի անդամ Ժան Ժակ Դամլամյանը:

23 Ноябрь 2009 - 16:15 AMT
В проведенном с 19 по 22 ноября в преддверии телемарафона всеармянского фонда „Айастан”традиционном „Фонетоне – 2009” во Франции, Orange стал главным партнером программы, предоставив четыре центра обслуживания в Лионе, Тулузе, Марселе и окраине Парижа. Благодаря предоставленным техническим возможностям около 600 добровольцев смогли позвонить проживающим в Швейцарии, Франции и Германии арманским семьям и получить обещания 12,370 участников марафона пожертвования суммы в 1.182.988 евро.
„Сумма пожертвований в этом году более чем удовлетворительная. Я очень рад и благодарен компании France Telecom Orange за предоставление не только инфраструктуры, но и новаторских технологий, в частности, смс-сообщений от имени знаменитой певицы армянского происхождения Элен Сегара. Я также хочу отметить, что о работе компании Orange в Армении хорошо знают проживающие во Франции армяне, что очень помогло при сборе денег в этом регионе”,- отметил член совета Orange Армения Жан-Жак Дамламиан, подводя итоги „Фонетона – 2009”.