ՀՀ-ում Ղազախստանի դեսպանատան եւ Գլոբալիզացիայի ու տարածաշրջանային համագործակցության վերլուծական կենտրոնի նախաձեռնությամբ Երեւանում տեղի ունեցավ «Ղազախստանի առաջիկա նախագահությունն ԵԱՀԿ-ում` հնարավորություններն ու հեռանկարները» ծրագրի շնորհանդեսը:
Շնորհանդեսին մասնակցել են Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանատան գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Նուրբոլատ Ալիմբաեւը, ՀՀ-ում ԵԱՀԿ առաքելության ներկայացուցիչներ, ՄԱԿ-ի ԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար եւ «Հայաստան-Ղազախստան» բարեկամության խմբի ղեկավար, ԱԺ պատգամավոր Արամ Սաֆարյանը, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, փորձագետներ, քաղաքագետներ:
Շնորհանդեսի ընթացքում ներկայացվել են ԵԱՀԿ-ում Ղազախստանի նախագահության հիմնական առաջնայնությունները, մարտահրավերները, Հայաստանի համար Ղազախստանի նախագահության հնարավոր հեռանկարները եւ այլ հարցեր:

25 Ноябрь 2009 - 10:44 AMT
По инициативе посольства Казахстана в Армении и Аналитического центра по глобализации и региональному сотрудничеству, в Ереване состоялась презентация программы “Предстоящее председательство Казахстана в ОБСЕ: возможности и перспективы”.
В презентации принимали участие временный поверенный в делах посольства Казахстана в Армении Нурболат Алимбаев, представители миссии ОБСЕ в РА, глава армянской делегации в Парламентской Ассамблее ОБСЕ и руководитель группы дружбы «Армения – Казахстан», депутата НС Армении Арам Сафарян, представители международных организаций, эксперты, политологи.
В ходе презентации были представлены основные приоритеты председательства Казахстана в ОБСЕ, стоящие перед ним вызовы, возможные перспективы казахстанского о председательства для Армении и другие вопросы.