25 Նոյեմբեր 2009 - 18:07 AMT
Նոյեմբերի 26-ին Լոս-Անջելես քաղաքում մեկնարկում է «Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը
Նոյեմբերի 26-ին Լոս-Անջելեսքաղաքում մեկնարկում է«Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը: Այստարվահանգանակվածմիջոցները հիմնականում կուղղվեն Արցախի վաղեմի վարչական ու մշակութային կենտրոն Շուշի բերդաքաղաքի վերականգնմանն ու զարգացմանը:
Դեռեւս մեկ շաբաթ առաջ` նոյեմբերի 16-19-ը, «Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամը նույն այդ նպատակով Եվրոպայի երկրների հայկական համայնքներում անց է կացրել հեռախոսամարաթոն, որի նախնական արդյունքները զգալիորեն գերազանցում են անցյալ տարվա միջոցառման ցուցանիշները:
ԼՂՀ Ազգայինժողովը, արժանվույնգնահատելով ձեզնից յուրաքանչյուրի հայրենասիրական մղումները, դիմում էձեզ` կոչանելով ակտիվմասնակցություն ունենալ համահայկական դրամահավաքին, հաղորդում է ԼՂՀ ԱԺ-ի մամլո ծառայությունը:
Համոզված ենք, համազգային տուրքինձերնվիրաբերած ամեն մի լուման կարեւոր խթան կհանդիսանա հերոսներիարյանու կյանքի գնով իր ազատությունը նվաճած եւանկախպետականության ուղինբռնածԱրցախի հետագա ճակատագրի կերտմանգործում` իշահեւ ի փառս հայ ժողովրդի:

26 ноября в Лос-Анджелесе пройдет ежегодный телемарафон Всеармянского фонда “Айастан”. В этом году основная часть собранных средств будет направлена на восстановление и развитие города Шуши.
С той же целью, на прошлой неделе, с 16 по 20 ноября, Всеармянский фонд “Айастан” в армянских общинах Европы провел фонетон. Итоги фонетона превысили прошлогодние результаты.
Национальное Собрание НКР призывает всех принять активное участие в пожертвованиях, сообщает пресс-служба НС НКР.
Телемарафон будет транслироваться с 8 утра до 8 вечера по американскому времени, по многочисленным радио и телеканалам США и спутниковому телевидению. За 12-часовой программой можно будет наблюдать и участвовать также через интернет.