26 Նոյեմբեր 2009 - 10:46 AMT
«Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի առաջարկությամբ, կուսակցության առաջիկա համագումարում գաղտնի քվեարկությամբ կընտրվեն կուսակցության ղեկավար կազմի երկու նոր անդամներ: Գործկոմը բաղկացած է 12 հոգուց»,-մամլո ասուլիսում նշել է ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը :
Ըստ Սահակյանի, երկու թափուր տեղերի համար առաջադրվել են ՀՀ վարչապետի եւ Երեւանի քաղաքապետի թեկնածութունները: «Այսինք, գործկոմի անդամների քանակը կարող է հասնել 14-ի»,-ասել է ՀՀԿ խմբակցության նախագահը:
Պատասխանելով լրագրողների այն հարցին, կարող է արդյոք վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դառնալ ՀՀԿ կուսակցության տեղակալ, նա նշել է, որ, ըստ կուսակցության կանոնադրության, գործադիր մարմնի գաղտնի քվեարկության արդյունքների հրապարակումից հետո, կուսակցության նախագահի առաջարկով կքննարկվեն նաեւ տեղակալների պաշտոնների թեկնածությունները:

26 Ноябрь 2009 - 10:46 AMT
“По предложению Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА), которая состоит из 12 членов, на предстоящем съезде нашей партии тайным голосованием будут избраны два новых члена руководящего состава партии”, – на пресс-конференции в Ереване отметил руководитель парламентской фракции РПА Галуст Саакян.
По словам Саакяна, на эти два места предложены кандидатуры премьер-министра РА и мэра города Еревана. “То есть, количество членов исполнительного органа нашей партии может достичь 14 человек”, – отметил руководитель фракции РПА.
Отвечая на вопрос журналистов о том, может ли премьер-министр Армении Тигран Саркисян стать заместителем председателя РПА, он отметил, что по уставу партии, после объявления результатов тайных голосований исполнительного органа, по предложению главы партии на заседании исполкома будут рассмотрены также кандидатуры на пост заместителей.