27 Նոյեմբեր 2009 - 11:31 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի անդամակցումը ՀՀԿ-ին` բնական երեւույթ է, քանի որ քաղաքական թիմը պետք է միասնական լինի: Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
«Հայաստանի կառավարությունն երկընտրանքի առջեւ է` կամ նա պետք է լրջորեն պայքարի օլիգարխիկ համակարգի եւ ստվերային տնտեսության դեմ, կամ ամեն ինչ թողնի ինչպես կա: Սակայն քանի որ օլիգարխների դեմ պայքարը դա պայքար է ողջ համակարգի դեմ, ապա դժվար է ասել կկարողանա կառավարությունը դիմել նման քայլի»,-հայտարարել է Արամ Սարգսյանը:
Ըստ նրա, եթե ՀՀ կառավարությունը կոնկրետ միջոցներ ձեռնարկի կլանային համակարգի դեմ, ապա առաջիկայում կարելի է իրական փոփոխություններ ակնկալել: «Պետք է հիշել, որ ներքին վիճակից են կախված հաջողություններն արտաքին քաղաքականության մեջ»,-ասել է Արամ Սարգսյանը:

RA Prime Minister Tigran Sargsyan’s joining the Republican Party of Armenia is natural, as a political team should be unified, according to the leader of Armenian Democratic Party.
“Armenian government is facing a dilemma – it either has to combat the oligarchic system and shadow economy or leave it at that,” Aram Sargsyan told a news conference in Yerevan.
“Still, struggle against oligarchs spells struggle against the whole system, so it’s hard to say whether government can venture the step,” Aram Sargsyan said, adding that political success is mostly dependent on the domestic situation.