Դեկտեմբերի 1-ին Երեւանում կանցկացվի Հայաստանի դեղագործության մրցունակության երկրորդ համաժողովը : Միջոցառումն իրականացվում է ԱՄՆ միջազգային զարգացման ֆինանսավորմամբ` «Մրցունակ մասնավոր հատված Հայաստանում» (CAPS) ծրագրի շրջանակներում, ՀՀ առողջապահության նախարարության, «Դեղերի եւ բժշկական տեխնոլոգիաների փորձագիտական կենտրոնի», «Հայաստանի դեղ արտադրողների եւ ներմուծողների միության», «Զարգացման հայկական գործակալության եւ Հայաստանի ազգային մրցունակության» հիմնադրամի հետ համագործակցությամբ:
Միջոցառման նպատակն է` վերլուծել ոլորտի ներկա իրավիճակը եւ զարգացման հեռանկարները, խթանել համագործակցությունը շահագրգիռ կողմերի միջեւ եւ բարձրաձայնել ոլորտի հիմնախնդիրները:
Համաժողովին մասնակցում են դեղ արտադրողներ, կառավարության, միջազգային, հասարակական կազմակերպությունների, կրթական հաստատությունների, գործարար միությունների ներկայացուցիչներ, դեղագործներ եւ այլք:

1-го декабря в Ереване пройдет второй форум на тему конкурентоспособности фармацевтики в Армении. Мероприятие осуществляется при финансовой поддержке Международного Агентства развития США в рамках программы «Конкурентоспособный частный сектор в Армении» (CAPS) при содействии Министерства здравоохранения РА, «Экспериментального центра лекарств и медтехнологий», «Союза производителей и импортеров лекарств Армении», «Армянского агентства развития» и Фонда национальной конкурентоспособности Армении.
Цель мероприятия – анализ ситуации в сфере на данный момент и перспективы развития, поощрение сотрудничества между сторонами, выяснение и обсуждение проблем сферы.
В форуме участвуют производители лекарств, представители правительства, международных, общественных организаций, образовательных учреждений, деловых союзов, а также фармацевты и т.д.