«Մենք գտնում ենք, որ մեր երկրի կայուն զարգացման ու արտաքին մարտահրավերներին դիմակայելու համար մենք պետք է ազգային միասնության հասնենք»,- ՀՀԿ 12-րդ համագումարի ժամանակ նշեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խմբակցության պատգամավոր Արամ Սաֆարյանը` ավելացնելով, որ ընդդիմության եւ իշխանության միջեւ պետք է կառուցողական երկխոսություն հաստատվի:
Նա նշեց նաեւ, որ 2007-ից «Բարգավաճ Հայաստան» ու Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունները հանդիսանում են դաշնակից-կուսակցություններ եւ այսուհետ «Բարգավաճ Հայաստանի» ու ՀՀԿ միջեւ համագործակցությունն էլ ավելի կամրապնդվի: Նրա խոսքով, կուսակցությունները միշտ էլ համագործակցել են իշխանության զանազան մակարդակներում:

28 November 2009 - 11:39 AMT
Armenian people should achieve national unity to ensure a sustainable development of the country and confront external challenges, according to Aram Safaryan, member of Prosperous Armenia parliamentary group.
“Constructive dialogue should be established between opposition and authorities,” he told the 12th Congress of the Republican Party of Armenia.
“Prosperous Armenia party and the Republican Party of Armenia have been allies since 2007. And their cooperation will be further strengthened,” he said.