Լեհաստանը Ռուսաստանին որպես թշնամական երկիր չի դիտարկում: Այդ մասին այսօր Երեւանում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում հայտնեց Լեհաստանի պաշտպանության նախարար Բոգդան Կլիխը:
«Ոչ ես, ոչ էլ լեհ քաղաքական գործիչներից որեւէ մեկը ՌԴ-ին` որպես պոտենցիալ ագրեսորի մատնացույց չի արել»,- ընդգծեց լեհ նախարարը:
Նրա խոսքով, Լեհաստանը` որպես ՆԱՏՕ-ի անդամ, պաշտպանության ծրագրի է տնօրինում: «Այդ ծրագիրը ներկայումս ակտիվացվում է եւ այն գործիքներից մեկն է, որից օգտվում է Հյուսիսատլանտյան Դաշինքը»,- ասաց Բոգդան Կլիխը:

28 Ноябрь 2009 - 14:17 AMT
Польша не рассматривает Россию как враждебную страну. Об этом на совместной с министром обороны Армении Сейраном Оганяном пресс-конференции в Ереване заявил министр обороны Польши Богдан Клих.
«Ни я и никто из политиков Польши не указывал на РФ как на потенциального агрессора»,- подчеркнул польский министр.
По его словам, Польша как член НАТО располагает планом обороны. «Этот план в настоящее время актуализируется и является одним из инструментов, которым пользуется Североатлантический Альянс»,- сказал Богдан Клих.