Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) 12-դ համագումարին, հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Հրաչյա Մուրադյանը ներկայացրել է համագումարի մասնակիցների քվեարկության արդյունքները: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը 1738 ձայնից, ստացել է 1669-ը եւ վերաընտրվել է ՀՀԿ-ի նախագահ: Նաեւ ներկայացվել էին ՀՀԿ-ի գործադիր մարմինների անդամների վերաբերյալ քվեարկության արդյունքները, որոնց արդյունքներով ՀՀ վարչապետը եւ Երեւանի քաղաքապետը դարձան գործադիր մարմինների անդամներ:
Սերժ Սարգսյանը իր ելույթում նշել է, որ Հայաստանի ղեկավարությունը հետապնդում է 3 հիմնական նպատակ. զարգացնել ՀՀ-ը, բարելավել հայ-թուրքական հարաբերությունները, կարգավորել ղարաբաղյան հարցը:

28 Ноябрь 2009 - 16:40 AMT
На 12-ом съезде Республиканской партии Армении (РПА) председатель счетный комиссии Грачья Мурадян представил итоги голосования участников съезда. Президент Армении Серж Саргсян получил 1669 голосов из 1738 и был переизбран на должность председателя РПА. Также были представлены итоги голосования по членам исполнительных органов РПА, согласно которым премьер-министр РА Тигран Саркисян и мэр Еревана Гагик Бегларян стали членами исполнительного органа.
В конце съезда Серж Саргсян выступил с речью. Поздравив с проведением выборов, президент Армении отметил, что руководство Армении преследует 3 основных цели: развивать РА, нормализовать армяно-турецкие отношения, урегулировать карабахский конфликт.