Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) 12-դ համագումարին, հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Հրաչյա Մուրադյանը ներկայացրել է համագումարի մասնակիցների քվեարկության արդյունքները: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը 1738 ձայնից, ստացել է 1669-ը եւ վերաընտրվել է ՀՀԿ-ի նախագահ: Նաեւ ներկայացվել էին ՀՀԿ-ի գործադիր մարմինների անդամների վերաբերյալ քվեարկության արդյունքները, որոնց արդյունքներով ՀՀ վարչապետը եւ Երեւանի քաղաքապետը դարձան գործադիր մարմինների անդամներ:
Սերժ Սարգսյանը իր ելույթում նշել է, որ Հայաստանի ղեկավարությունը հետապնդում է 3 հիմնական նպատակ. զարգացնել ՀՀ-ը, բարելավել հայ-թուրքական հարաբերությունները, կարգավորել ղարաբաղյան հարցը:

In the 12th session of the Republican Party of Armenia (RPA), Head of returning board Hrachya Muradyan introduced the results of participants’ voting. Thus, President Serzh Sargsyan was re-elected to the post of RPA Chair, having received 1669 votes out of possible 1738. Premier Tigran Sargsyan and Yerevan Mayor Gagik Beglaryan became executive body members.
At the end of the session, President Sargsyan delivered a speech. Congratulating the party, Armenian leader reiterated the 3 principal trends of authorities’ policy: developing Armenia, normalizing ties with Turkey and settling Karabakh conflict.