30 Նոյեմբեր 2009 - 09:41 AMT
Այսօր Աթենքում տեղի կունենա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը: Նախարարները շարունակում են քննարկել Մադրիդյան սկզբունքները:
Ինչ վերաբերվում է Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպմանը, ապա ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ին ՀՀ ԱԳՆ-ն մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը, այդպիսի հանդիպում չի նախատեսված արձանագրությամբ:
ՀՀ ԱԳՆ-ն բազմիցս հայտարարել է, որ Թուրքիան չի կարող մասնակցել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցություններում:
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը անց է կացվում ԵԱՀԿ ԱԳՆԽ ամենամյա գագաթնաժողովի շրջանակներում:

Сегодня в Афинах состоится встреча глав МИД Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова. Министры продолжают обсуждение Мадридских принципов по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Что касается трехсторонней встречи министров ИД Армении, Азербайджана и Турции, то пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что протоколом такая встреча не предусмотрена.
МИД Армении неоднократно заявлял, что Турция не может принимать участия в переговорах по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.