30 Նոյեմբեր 2009 - 13:59 AMT
Դեկտեմբերի 1-4 Ծաղկաձորում տեղի կունենա Հեյֆերի ծրագրերի գծով ամենամյա խորհրդաժողովը «Ուժեղ համայնքներ` հզոր ազգ» կարգախոսով:
Խորհրդաժողովի շրջանակներում տեղի կունենան «Ֆերմայի ժամանակակից կառավարում` հետազոտություն Իսրայելի եւ Հայաստանի օրինակի վրա», «Հեյֆերի ռազմավարական մոտեցումը համայնքների հզորացման հայեցակարգին», բանավեճեր ու նստաշրջաններ, ինչպես նաեւ կամփոփվեն նախորդ տարվա խորհրդաժողովի արդյունքներն ու կքննարկվեն 2010թ. ծրագրերը:
Խորհրդաժողովի հյուրերը կլինեն շուրջ 50 մասնակիցներ` նախագծերի կատարողներ, գործընկերներ, համայնքների առաջնորդներ եւ մանկապատանեկան ակումբների մարզիչներ:
Մի քանի տարի խորհրդաժողովն անցնում էր «Նախագծերի կատարողների հավաք» անվան տակ, սակայն նախագծի եւ մասնակիցների շրջանակի ընդլայնման հետ միջոցառումը փոխեց նաեւ իր անվանումը, դառնալով Հեյֆերի ծրագրերի գծով ամենամյա խորհրդաժողով:
«Հեյֆեր Ինթերնեշնըլ»-ը ոչ կոմերցիոն կազմակերպություն է, որ պայքարում է աշխարհում սովի դեմ եւ հոգ է տանում մարդկության բարօրության համար` տրամադրելով անասուններ, սերմեր, տնկիներ, գիտելիքներ եւ այլ միջոցներ, նպատակ ունենալով օգնել մոլորակի անապահով ընտանիքներին դառնալ բարգավաճ: Կազմակերպությունն իր գործունեությունը սկսել է 1999թ.: Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում շուրջ 19 նախագիծ գոյություն ունի:

С 1 по 4 декабря в курортном городе Цахкадзор (Армения) пройдет Ежегодная конференция по программам Хейфер под девизом “Сильные общины – сильная нация”.
В рамках конференции состоятся тренинги “Современное управление фермой: исследование на примере Израиля и Армении”, “Стратегический подход Хейфера к концепции усиления общин”, дискуссии и сессии, а также будут подведены итоги прошлогодней конференции и обсуждены планы деятельности на 2010 год.
Гостями конференции будут более 50 участников: исполнители проектов, партнеры, лидеры общин и тренеры детско-юношеских клубов.
Несколько лет Конференция проходила под названием «Собрание Исполнителей проектов», но с расширением проекта и участием не только его исполнителей мероприятие поменяло и название, став Ежегодной конференцией по программам Хейфер.
Хейфер Интенешнл – некоммерческая организация, посвятившая себя борьбе с голодом и заботящаяся о благосостоянии человечества во всем мире, посредством предоставления скота, семян, саженцев, знаний и других средств с целью помочь неимущим семьям планеты стать обеспеченными. Организация начала свою деятельность в 1999 году. На сегодняшний день в Армении осуществляет 19 проектов.