«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (Beeline ապրանքանիշ) համագործակցություն է սկսում «Հույս եւ օգնություն» ՈԿԿ-ի հետ, որը գործում է Հայաստանում 1998թ. ի վեր եւ սոցիալական, հոգեբանական եւ իրավաբանական աջակցություն է ցուցաբերում բնակչությանը: Հայաստանում գործող առաջին թեժ գիծը` 080 080 801, որ գործարկվել է «Հույս եւ օգնություն» ՈԿԿ-ի կողմից, գործում է Հայաստանում 2003թ. ի վեր:
Կողմերի համագործակցությունը սպասարկման ու սոցիալական ոլորտներում թույլ կտա «Հույս եւ օգնություն» կազմակերպությանը հետագայում եւս անհրաժեշտ օգնություն ցույց տալ քաղաքացիներին բնակչության իրազեկման բարձրացման եւ գործնական ծրագրերի իրագործման միջոցով:
«Մեր ընկերությունն առանձնապես կարեւորում է համագործակցությունն այն կազմակերպությունների հետ, որոնք բարձրացնում են հանրության իրազեկությունը մարդու իրավունքների մասին եւ նպաստում են դրանց պահպանմանը»,-ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի ընկերությանն հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեգլոյանը:

Компания «Арментел» (бренд Beeline) начала сотрудничество с неправительственной организацией «Надежда и помощь», которая действует в Армении с 1998 года и оказывает социальную, психологическую и юридическую поддержку населению. Первая в Армении национальная горячая линия – 080 080 801- задействованная НПО «Надежда и помощь», действует в Армении с 2003 года.
Сотрудничество сторон в сервисной и социальной областях позволит организации «Надежда и помощь» и в дальнейшем оказывать необходимую гражданам помощь путем повышения осведомленности населения и реализации практических программ.
«Наша компания придает особое значение сотрудничеству c организациями, повышающими осведомленность общества о правах человека и способствующих их соблюдению», – отметила руководитель службы по связям с общественностью компании «АрменТел» Ануш Беглоян.