1 Դեկտեմբեր 2009 - 07:07 AMT
Աթենքում ընթացող ԵԱՀԿ ԱԳՆԽ շրջանակներում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովի, Բեռնար Ֆասիեի, Ռոբերտ Բրադկեի եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Այնուհետեւ տեղի ուենցավ եռանախագահների կազմակերպած հանդիպումը Էդվարդ Նալբանդյանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի միջեւ:
Հանդիպմանը քննարկվեց ԵԱՀԿ արտգործնախարարների 17-րդ խորհրդին Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի վերաբերյալ հայտարարության ընդունման հնարավորությունը:
Նույն օրը նախարար Նալբանդյանը հանդիպում էր ունեցել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի` Լեռնային Ղարաբաղի հարցով հատուկ ներկայացուցիչ Գորան Լենմարկերի հետ, որի հետ քննարկել էր ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման բանակցությունների վերջին զարգացումները, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

1 December 2009 - 07:07 AMT
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs, Ambassadors Yuri Merzlyakov of Russia, Bernard Fassier of France and Robert Bradtke of the United States on the sidelines of the 17th OSCE ministerial council in Athens. Personal representative of the OSCE CiO, Ambassador Andrzej Kasprzyk was also present at the meeting.
After talks with the mediators, Minister Nalbandian met with Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov to discuss the joint statement to be adopted by the OSCE Ministerial Council.
He also met with the OSCE PA special representative on Nagorno Karabakh Goran Lennmarker to consider the latest developments in Karabakh process, RA MFA press office reported.