Նոյեմբերի 30-ին ոստիկանության մի շարք ստորաբաժանումների ծառայողների համատեղ օպերատիվ-հետախուզական եւ քննչական միջոցառումների շնորհիվ, Սոս Մելքոնյանի սպանությունը կատարելու կասկածանքով, ոստիկանության Էրեբունու բաժին բերման են ենթարկվել Երեւանի Մ. Նալբանդյանի անվան թիվ 33 միջն. դպրոցի 11-րդ դասարանի աշակերտ, 1993 թ. ծնված Ազատ Եղոյանը եւ թիվ 2 վարժարանի սան, 1997 թ. ծնված Սարգիս Վ.-ն:Պարզվել է, որ սպանությունը կատարել է Ազատ Եղոյանը: Եղոյանը ձերբակալված է:
Սարգիս Վ.-ն ստորագրությամբ բաց է թողնվել: Նախաքննությունը շարունակվում է:
Նոյեմբերի 29-ին Երեւանի Տիգրան Մեծի պողոտայի 61 շենքի թիվ 17 բնակարանից «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն էր տեղափոխվել 1996 թ. ծնված Սոս Մելքոնյանի դիակը` սուր-կտրող-ծակող գործիքից հասցված վնասվածքների հետքերով:
Ինչպես հաղորդել է ՀՀ ոստիկանության մամլո ծառայությունը, պատահարի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը 15:00-17.10 ժամանակահատվածում Սոս Մելքոնյանին դանակով մարմնական վնասվածքներ են հասցվել, ինչի հետեւանքով նա մահացել է հիվանդանոց տեղափոխելիս, գիտակցության չգալով:

1 Декабрь 2009 - 09:32 AMT
30-го ноября в результате оперативно-розыскных мероприятий в отделение полиции общины Эребуни города Еревана были доставлены ученик 11-го класса средней школы N33 им.М.Налбандяна Азат Егоян 1993 г.р. и ученик колледжа N2 Саргис В. 1997 г.р., подозреваемые в совершении убийства Соса Мелконяна 1996 г.р. Было выявлено, что убийство совершил Азат Егоян. Егоян арестован. Саргис В. отпущен на свободу. Следствие продолжается.
Вечером 29 ноября в Эребунийское отделение полиции поступило сообщение о том, что в квартире дома на одном из центральных проспектов обнаружен ребенок с многочисленными ножевыми ранениями.
Из медицинского центра “Эребуни” в тот же день в полицейское отделение поступило сообщение о том, что из указанного адреса в медучреждение было доставлено тело ученика девятого класса одной из столичных средних школ 13-летнего Соса Мелконяна.
Как сообщила пресс-служба Полиции РА, выехавшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что в тот же день в период с 15.00 до 17.10 Сосу Мелконяну колюще-режущим предметом были нанесены телесные повреждения, от которых тот, не приходя в сознание, скончался по дороге в больницу.