Հայաստանի խորհրդարանական պատվիրակությունը մեկնել է Սանքտ Պետերբուրգ` ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ՄԽՎ) 33-րդ ընդլայնված նիստին եւ Տավրիկյան պալատի 220-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այդ մասին PanARMENIAN.Net- թղթակցին է հաղորդել ՀՀ ԱԺ խոսնակի մամլո քարտուղար Նաիրի Պետրոսյանը:
«Հայկական պատվիրակության կազմում, որը գլխավորում է գիտության եւ կրթության մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ընդգրկվել են պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը, Էռնեստ Սողոմոնյանը եւ Վահան Հովհաննիսյանը: Հայկական պատվիրակությունը կմասնակցի նաեւ ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի եւ ԱՊՀ ՄԽՎ եւ ՀԱՊԿ ԽՎ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքին»,-ասել է Պետրոսյանը:

Парламентская делегация Армении отбыла в Санкт -Петербург для участия в 33-м пленарном заседании Межпарламентской Ассамблеи (МПА) СНГ в Санкт-Петербурге и посвященной 220-летию Таврического дворца международной научной конференции. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь спикера парламента Армении Наири Петросян.
«В состав армянской делегации, которую возглавляет председатель постоянной комиссии по науке и образованию Артак Давтян, вошли депутаты Эрмине Нагдалян, Эрнест Согомонян и Ваан Ованнисян. Армянская делегация примет участие также в работе Парламентской Ассамблеи (ПА) ОДКБ и постоянных комиссиях МПА СНГ и ПА ОДКБ», – сказал Петросян