3 Դեկտեմբեր 2009 - 11:39 AMT
Դեկտեմբերի 3-ին կայացած նիստում կառավարությունը փոփոխություններ ներմուծեց «Հայաստանում տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում, ինչի արդյունքում երկրի քաղաքացիները ամանորյա տոների շրջանում կհանգստանան մինչեւ 2010թ. հունվարի 10-ը:
Այդ առիթով Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ այդ որոշումը շատ քաղաքացիների թույլ կտա կազմակերպել իրենց ձմեռային հանգիստն ամանորյա տոներին, քանի որ մինչ այդ ձմեռային տոները պաշտոնապես ընդամենը երկու օր էին կազմում: Նա նշեց, որ ներմուծված փոփոխությունների համաձայն, ոչ աշխատանքային են համարվում 7 օրեր, բայց քանի որ դրանց հանգստյան օրեր են հաջորդում, ապա արդյունքում այս տոնական օրերը կտեւեն մինչեւ հունվարի 10-ը:
Տիգրան Սարգսյանն ավելացրեց նաեւ, որ այդ որոշումը համապատասխանում է միջազգային փորձառությանը: Վարչապետը հույս հայտնեց, որ այդ հարցի շուրջ ՀՀ ԱԺ-ում լիակատար համաձայնություն ձեռք կբերվի, մասնավորապես, ընդդիմության հետ:

3 Декабрь 2009 - 11:39 AMT
Правительство Армении на заседании 3 декабря внесло изменения в закон «О праздниках и памятных датах Армении», в результате которых граждане страны в период новогодних праздников будут отдыхать до 10 января 2010 года.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян отметил, что данное решение позволит многим гражданам организовать свой зимний отдых в новогодние дни, поскольку до этого зимние праздники формально составляли всего лишь два дня. Он отметил, что согласно внесенным изменениям нерабочими являются 7 дней, но поскольку за ними следуют выходные дни, то в результате этого празднества будут продлены до 10 января.
Тигран Саркисян также добавил, что данное решение соответствует международной практике. Премьер-министр выразил надежду, что по этому вопросу в НС РА будет достигнут полный консенсус, в частности, со стороны оппозиции.