3 Դեկտեմբեր 2009 - 14:36 AMT
Դեկտեմբերի 7-ին հայկական պատվիրակությունը Դանիայում կքննարկի գլոբալ տաքացման հիմնախնդրի լուծման ուղիները
Դեկտեմբերի 7-ին Կոպենհագենում (Դանիա) Հայաստանի կառավարության պատվիրակությունը մասնակցելու է համաժողովի, որի ընթացքում քննարկվելու են գլոբալ տաքացման հիմնախնդրի լուծման ուղիները:
Դեկտեմբերի 6-ին ամբողջ աշխարհում անցկացվելու են տարբեր միջոցառումներ, որոնց նպատակն է` աշխարհի երկրների կառավարություններին կոչ անել վճռական միջոցներ ձեռնարկել գլոբալ տաքացման հիմնախնդիրը լուծելու համար:
Հայաստանը կմիանա համաշխարհային ակցիային. դեկտեմբերի 6-ին Երեւանի կենտրոնական փողոցներում անցկացվելու են «Հեծանիվ+ », «Էկոդար» եւ Թեղուտի պաշտպանության շարժում կազմակերպությունների նախաձեռնած հեծանվաերթեր: Ակցիայի տեսագրությունը կցուցադրվի Կոպենհագենում տեղի ունեցող համաժողովի ընթացքում:

7 декабря в Копенгагене (Дания) делегация правительства Армении примет участие в конференции, в ходе которой будут обсуждаться пути решения проблемы глобального потепления.
Во всем мире 6 декабря будут организованы различные мероприятия, цель которых – призвать правительства стран мира предпринять решительные меры для решения проблемы глобального потепления.
Армения присоединится к всемирной акции. 6 декабря по центральным улицам Еревана будет проведен велопробег, организованный общественными организациями “Велосипед+”, “Экодар” и Движением по защите Техута. Видеозапись акции будет показана во время конференции в Копенгагене.