3 Դեկտեմբեր 2009 - 17:10 AMT
Դեկտեմբերի 3-ին պաշտոնական չորսօրյա այցով Կորեայում գտնվող Հայաստանի խորհրդարանի պատվիրակությունը` խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ, հանդիպեց Կորեայի խորհրդարանի նախագահ Կիմ Հյոնգ-Օյի հետ:
Հանդիպման ընթացքումպայմանավորվածություն ձեռքբերվեց, որ կորեական կողմը տեխնիկական աջակցություն կցուցաբերի Հայաստանի խորհրդարանին եւ նիստերի դահլիճը նոր տեխնիկայով կհագեցնի:
Հանդիպման վերջումՀՀ ԱԺ նախագահը ԿՀ ԱԺ նախագահին պաշտոնական այցով հրավիրեց Հայաստան. հրավերը սիրով ընդունվեց:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգայինժողովի նախագահ ՀովիկԱբրահամյանըեւԿորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Կիմ Հյոնգ-Օն երկու խորհրդարանների միջեւ բարեկամական կապերի եւ համագործակցության հետագա զարգացման եւ ամրապնդման նպատակով ստորագրեցին Փոխըմբռնման հուշագիր, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ մամլո ծառայությունը:

3 декабря находящаяся с официальным 4-х дневным визитом в Корее делегация парламента Армении, возглавляемая спикером Овиком Абрамяном, встретилась с Председателем парламента Кореи Ким Хунг О.
В ходе встречи была достигнута договоренность, согласно которой корейская сторона взяла на себя оснащение зала заседаний НС РА новой техникой.
Спикер НС РА пригласил своего корейского коллегу посетить с официальным визитом Армению, на что председатель парламента Кореи ответил положительно.
К концу встречи спикер НС РА Овик Абрамян и председатель парламента Кореи Ким Хунг О для укрепления и развития сотрудничества и дружественных связей между парламентами двух стран подписали Меморандум о взаимопонимании, сообщает пресс-служба НС РА.