4 Դեկտեմբեր 2009 - 10:55 AMT
Այն մասին տեղեկատվությունը, որ թուրքերը գնալով ավելի շատ են ցանկանում Հայաստանում բնակարաններ ձեռք բերել` չի համապատասխանում իրականությանը
Վերջերս հայ տպագիր մամուլում տեղեկատվություն էր հայտնվել այն մասին, որ աճում է թուրքերի քանակը, որոնք ցանկանում են անշարժ գույ ձեռք բերել Հայաստանում: Սակայն, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին առաջատար անշարժ գույքի գործակալություններում հաջողվեց պարզել, որ տվյալ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը:
Մասնավորապես, «Կասկադ ռիելթի» ընկերության գլխավոր տնօրեն Վարդան Ավագյանի խոսքերով. «մեր ընկերությունում դեռ չի նկատվել թուրք քաղաքացիների կողմից բնակարաններ ձեռք բերելու կամ վարձելու հետաքրքրություն»: Նմանատիպ պատասխան տվել է նաեւ «Ակցերն» ընկերության տեղեկատվական բաժնի աշխատակից Գայանե Կարապետյանը եւ «Կենտրոն» ընկերության քարտուղար-հաշվապահ Լիլիթ Գալստյանը:

4 Декабрь 2009 - 10:55 AMT
Информация о том, что все больше турок желает приобрести жилье в Армении, не соответствует действительности
В последние дни в армянской печати появилась информация о том, что растет число турок, желающих приобрести недвижимость в Армении. Как удалось выяснить в ведущих компаниях по недвижимости корреспонденту PanARMENIAN.Net, данная информация не соответствует действительности.
В частности, по словам генерального директора компании «Каскад риелти» Вардана Авагяна, «в нашей компании пока что не было замечено заинтересованности в приобретении или аренде жилья со стороны турецких граждан». Аналогичную ситуацию подтвердили и сотрудник информационного отдела компании «Акцерн» Гаяне Карапетян и секретарь-бухгалтер компании «Кентрон» Лилит Галстян.