4 Դեկտեմբեր 2009 - 12:53 AMT
Դեկտեմբերի 5-7-ը Հայաստան կայցելի Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտաքին գործերի պետնախարար Անվար Գարգաշը: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանի, արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Անվար Գարգաշի հանդիպումը տեղի կունենա դեկտեմբերի 5-ին: Հանդիպումից հետո նախարարները կստորագրեն Փոխըմբռնման հուշագիր ԱՄԷ-ի մարդկանց շահագործման (թրաֆիկինգի) դեմ պայքարի ազգային կոմիտեի եւ Հայաստանի Հանրապետությունում մարդկանց շահագործման հարցերով խորհրդի միջեւ մարդկանց շահագործման դեմ պայքարում համագործակցության մասին:Ստորագրման արարողությանըկհաջորդիՀայաստանի ԱԳ նախարարի եւ Էմիրությունների արտաքին գործերի պետնախարարի համատեղ մամուլի ասուլիսը:

4 December 2009 - 12:53 AMT
The UAE Minister of State for Foreign Affairs, Mr. Mohammed Anwar Gargash will be visiting Armenia from December 5 to 7. Mr. Gargash is scheduled to meet with Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II, Prime Minister Tigran Sargsyan, President Serzh Sargsyan, Vice Prime Minister, RA Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan and Foreign Minister Edward Nalbandian.
The meeting with Armenian Foreign Minister is scheduled for December 5. Thereafter, parties will sign a memorandum of understanding between UAE National Committee to Combat Human Trafficking and RA Anti-Trafficking Commission. The ceremony will be followed by a joint ministerial news conference.