4 Դեկտեմբեր 2009 - 15:50 AMT
Հարություն Հարությունյան. Ճգնաժամից հետո Հայաստանում զգալի կրճատվել են թափուր տեղերը առանց բարձրագույն կրթության մարդկանց համար
«Հայաստանում հավասարապես աշխատանքի կարիք ունեն ինչպես մասնագետները, այնպես էլ առանց բարձրագույն կրթության մարդիկ: Այսօր մեզ դիմում են բոլորը հավասարաչափ», – հայտարարել է մամլո ասուլիսում «Տնակ» աշխատանքի տեղավորման գործակալության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը:
Նրա խոսքերով, ճգնաժամից հետո Հայաստանում զգալի կրճատվել են են թափուր տեղերը առանց բարձրագույն կրթության մարդկանց համար
Նա հայտնել է, որ մեկ տարվա ընթացքում աշխատանքի տեղավորման գործակալությունը աշխատանքի է տեղադրում 40-50-ն մարդ:

4 Декабрь 2009 - 15:50 AMT
Арутюн Арутюнян: После кризиса в Армении заметно сократились вакансии для людей без высшего образования
“В Армении одинаково нуждаются в работе как специалисты с высшим образованием, так и люди без высшего образования. На сегодняшний день к нам обращаются и те, и другие в равной мере”, – заявил директор агентства по трудоустройству “Тнак” (Домик) Арутюн Арутюнян 4 декабря в ходе пресс-конференции.
По его словам, после кризиса в Армении заметно сократились вакансии для людей без высшего образования.
“В этом году из устроенных нами на работу людей у 60% составляют люди с высшим образованием”, – отметил Арутюн Арутюнян.