7 Դեկտեմբեր 2009 - 07:54 AMT
Բրիտանական խորհրդի երեւանյան գրասենյակը, ՀՀ Քաղաքացիական ծառայության խորհուրդը Էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ մի շարք սեմինարներն են կազմակերպում պետկառույցների աշխատակիցների համար «ԵՄ. Համագործակցություն եւ հմտություններ» ծրագրի շրջանակներում «Բանակցելու հմտությունները» թեմայով:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Բրիտանական խորհրդի ԵՄ-ի Skills ծրագրի ղեկավար Լիլիթ Քալանթարյանը, սեմինարին մասնակցում են հանրապետության 10-ը նախարարությունների ներկայացուցիչներ: Ըստ նրա, այդ սեմինարի անցկացման համար Երեւան է ժամանել ԵՄ փորձագետը, որը երեք օրվա ընթացքում կծանոթացնի հայ պետծառայողներին բանակցությունների վարման միջազգային նորմերին, ինչը թույլ կտա բարձրացնել պետծառայողների հմտություններն այդ ոլորտում:
Երկրորդ սեմինարը, ըստ ծրագրի ղեկավարի, նվիրված կլինի զեկույցների նախապատրաստմանը, մասնավորապես, միջազգային մակարդակով զեկույցների եւ հաշվետվությունների ներկայացմանը:

7 Декабрь 2009 - 07:54 AMT
Ереванский офис Британского совета, Совет гражданской службы Армении совместно с Министерством экономики Армении для работников госструктур организуют ряд семинаров в рамках программы «ЕС: Сотрудничество и навыки» (EU Skills) на тему «Навыки ведения переговоров».
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net руководитель программы EC Skills Британского совета Лилит Калантарян, в семинаре принимают участие представители 10 Министерств республики. По ее словам, для проведения данного семинара в Ереван приехал эксперт ЕС, который в течение трех дней будет знакомить армянских госслужащих с международными нормами ведения переговоров, что позволит повысить навыки госслужащих в этой области.
Второй семинар, по словам руководителя программы, будет посвящен подготовке докладов, в частности представлению отчетов и докладов на международном уровне.