7 Դեկտեմբեր 2009 - 15:15 AMT
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հրաման է ստորագրել դեկտեմբերի 8-19-ը ներառյալ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող նախադպրոցական եւ հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների փակման մասին: Փաստաթուղթը ստորագրելիս Աշոտյանը հիմք է ընդունել Հայաստանի առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանի առաջարկը:
ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ կփակվեն բոլոր հանրակրթական ուսումնական հաստատությունները` անկախ կազմակերպաիրավական ձեւից:
Օրերս Հայաստանի գլխավոր վարակաբան Արա Ասոյանը գրիպի համաճարակը կանխելու համար հանրակրթական ուսումնական հաստատությունները փակելու մասին առաջարկով դիմեց ՀՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանին:

7 Декабрь 2009 - 15:15 AMT
Министр образования и науки РА Армен Ашотян подписал приказ о закрытии с 8 по 19 декабря дошкольных и общеобразовательных учреждений. При подписании документа Ашотян основывался на предложении министра здравоохранения Армении Арутюна Кушкяна.
В сообщении пресс-службы Министерства образования и науки РА, отмечается, что будут закрыты все общеобразовательные учебные заведения, независимо от организационно-юридической формы.
На днях главный инфекционист Армении Ара Асоян обратился с предложением о закрытии учебных заведений для предотвращения эпидемии гриппа к министру здравоохранения РА Арутюну Кушкяну.