Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը դեկտեմբերի 8-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը: Բանկի ֆինանսավորմամբ իրականացվում են ջրային ոլորտի ծրագրեր, որոնց վերահսկողությանն առնչվող հարցեր են քննարկվել հանդիպման ընթացքում:
Երեւանի քաղաքապետը նշել է, որ հատկացված վարկի միայն 52%-ն է ծախսվել, հետեւաբար ծրագրի շարունակության համար անհրաժեշտ է լրացուցիչ ժամանակ: Ջրի կորուստը նվազեցնելու համար Գագիկ Բեգլարյանը կարեւոր է համարել նաեւ բազմաբնակարան շենքերի նկուղների խողովակային ցանցի վերականգնումը եւ նշել, որ այդ եւ նմանատիպ այլ խնդիրներ լուծելու նպատակով անհրաժեշտ են վարկային հավելյալ միջոցներ: ՀԲ պատվիրակներն արձագանքել են աջակցության պատրաստակամությամբ:
Երեւանի քաղաքապետի եւ ՀԲ պատվիրակների հանդիպումները կլինեն պարբերաբար` ջրային ոլորտի ծրագրերի իրականացման ընթացքը երկկողմ եւ շարունակական վերահսկելու նպատակով, հաղորդում է Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

9 Декабрь 2009 - 12:50 AMT
Мэр города Еревана Гагик Бегларян принял 8 декабря делегацию Всемирного банка, сообщает пресс-служба столичной мэрии. За счет финансирования ВБ в Армении осуществляются программы в водной сфере, вопросы контролирования которых были обсуждены в ходе состоявшейся встречи.
Мэр города отметил, что из предоставленных ВБ кредитных средств было потрачено 52%, в силу чего для продолжения программы необходимо дополнительное время. По словам Гагика Бегларяна, для сокращения потерь воды в подвалах многоэтажных зданий необходимо восстановить систему водопроводных труб. На решение этой и подобных проблем необходимы дополнительные средства. Представители делегации выразили готовность оказать финансовое содействие.
Встречи мэра и делегации ВБ будут носить последовательный характер, что позволит обеспечить двусторонний контроль за реализацией программ в водной сфере