Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շրջանակներում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների` Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հերթական հանդիպումը կարող է կայանալ 2010թ. սկզբին, հաղորդում է Trend-ը` հղում անելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Յուրի Մերզլյակովին:
«Նախքան Նոր տարին չափազանց քիչ ժամանակ է մնացել, կարծում եմ` մենք չենք հասցնի մինչեւ դեկտեմբերի վերջը նախապատրաստել նախագահների հանդիպումը»,- նշեց Յուրի Մերզլյակովը: Նա հաղորդեց նաեւ, որ ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից եւ Ֆրանսիայից ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներն ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում կայցելեն Ադրբեջան ու Հայաստան:
«Հանդիպումների ընթացքում կողմերի հետ կշարունակվեն Մադրիդյան սկզբունքների նորացված խմբագրության շուրջ քննարկումները»,- ասաց Մերզլյակովը:
Ալիեւի եւ Սարգսյանի վերջին հանդիպումը, որի արդյունքները երկու կողմերը դրական գնահատեցին, կայացավ նոյեմբերի 22-ին Մյունխենում:

9 Декабрь 2009 - 15:00 AMT
Очередная встреча президентов Азербайджана и Армении Ильхама Алиева и Сержа Саргсяна в рамках урегулирования нагорно-карабахского конфликта состоится в начале 2010 года, сообщает Trend со ссылкой на российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Юрия Мерзлякова.
“До Нового года слишком мало времени, думаю, мы не успеем подготовить встречу президентов до конца декабря”, – отметил Юрий Мерзляков. Он также сообщил, что сопредседатели МГ ОБСЕ из США, России и Франции на текущей неделе посетят Азербайджан и Армению.
“В ходе встреч со сторонами будут продолжены обсуждения обновленной редакции Мадридских принципов”, – сказал Мерзляков.
Последняя встреча Алиева и Саргсяна, итоги которой обе стороны расценили положительно, состоялась 22 ноября в Мюнхене.