Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շրջանակներում Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների` Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հերթական հանդիպումը կարող է կայանալ 2010թ. սկզբին, հաղորդում է Trend-ը` հղում անելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Յուրի Մերզլյակովին:
«Նախքան Նոր տարին չափազանց քիչ ժամանակ է մնացել, կարծում եմ` մենք չենք հասցնի մինչեւ դեկտեմբերի վերջը նախապատրաստել նախագահների հանդիպումը»,- նշեց Յուրի Մերզլյակովը: Նա հաղորդեց նաեւ, որ ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից եւ Ֆրանսիայից ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներն ընթացիկ շաբաթվա ընթացքում կայցելեն Ադրբեջան ու Հայաստան:
«Հանդիպումների ընթացքում կողմերի հետ կշարունակվեն Մադրիդյան սկզբունքների նորացված խմբագրության շուրջ քննարկումները»,- ասաց Մերզլյակովը:
Ալիեւի եւ Սարգսյանի վերջին հանդիպումը, որի արդյունքները երկու կողմերը դրական գնահատեցին, կայացավ նոյեմբերի 22-ին Մյունխենում:

The next meeting between Armenian and Azeri Presidents, Serzh Sargsyan and Ilham Aliyev, within Karabakh conflict settlement frameworks, is expected early in 2010, Trend reported citing OSCE MG Russian Co-Chair Yuri Merzlyakov.
”There’s little left till New Year, so I believe we won’t manage to prepare presidential meeting before the end of December,” Merzlyakov noted, adding that this week, OSCE MG US, Russian and French Co-Chairs plan to visit Azerbaijan and Armenia.
”The visit will cover discussions on reviewed Madrid Principles,” Merzlyakov said.
The last Sargsyan-Aliyev meeting, positively assessed by the parties, took place on November 22 in Munich.