Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԺ-ում կառավարության ժամի ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, պատասխանելով ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանի հարցին, նշեց, որ ՀՀ կառավարությունը չի տիրապետում սոցիոլոգիական այնպիսի հարցման տվյալների, որտեղ նշված լինի, թե Հայաստանի բնակչության 90 տոկոսին հետաքրքրում է սոցիալական անարդարության հարցերն ավելի, քան Հայոց ցեղասպանության կամ Լեռնային Ղարաբաղի անկախության ճանաչման հարցերը:
Տիգրան Սարգսյանն ընդգծեց, որ այդ եզրահանգման է եկել ԶԼՄ-երում հրապարակված սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքներից, եւ այն բոլոր նամակներից, որոնք գործադիր իշխանությունն ամեն օր ստանում է ՀՀ քաղաքացիներից:
Նա նաեւ հայտնեց, որ 2010 թ. կառավարությունը պատվիրելու է անցկացնել նման հարցումներ, որպեսզի հասկանա, թե ինչպես է երկրի բնակչությունը գնահատում գործադիր իշխանության աշխատանքի արդյունավետությունը: «Անհրաժեշտության դեպքում մենք կարող ենք այդ հետազոտության արդյունքները տրամադրել խորհրդարանին», – ընդգծել է Հայաստանի վարչապետը:

9 December 2009 - 15:48 AMT
At today’s governmental meeting, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan , commenting on ARF Dashnaktsutyun Vahan Hovhannesyan’s question, noted that RA government has no poll results, showing 90% of Armenian population is more interested in social justice problems, rather than Genocide or NKR issues.
Tigran Sargsyan emphasized that the information above was based on the results of public opinion polls, published by media and RA citizens’ letters addressed to executive authorities.
He also noted that in 2010, Armenian government will be ordering polls to assess public opinion on the work of executive authorities. “If necessary, poll results will be offered for parliamentarians’ attention,” RA Premier emphasized.