Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԺ-ում կառավարության ժամի ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, պատասխանելով ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանի հարցին, նշեց, որ ՀՀ կառավարությունը չի տիրապետում սոցիոլոգիական այնպիսի հարցման տվյալների, որտեղ նշված լինի, թե Հայաստանի բնակչության 90 տոկոսին հետաքրքրում է սոցիալական անարդարության հարցերն ավելի, քան Հայոց ցեղասպանության կամ Լեռնային Ղարաբաղի անկախության ճանաչման հարցերը:
Տիգրան Սարգսյանն ընդգծեց, որ այդ եզրահանգման է եկել ԶԼՄ-երում հրապարակված սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքներից, եւ այն բոլոր նամակներից, որոնք գործադիր իշխանությունն ամեն օր ստանում է ՀՀ քաղաքացիներից:
Նա նաեւ հայտնեց, որ 2010 թ. կառավարությունը պատվիրելու է անցկացնել նման հարցումներ, որպեսզի հասկանա, թե ինչպես է երկրի բնակչությունը գնահատում գործադիր իշխանության աշխատանքի արդյունավետությունը: «Անհրաժեշտության դեպքում մենք կարող ենք այդ հետազոտության արդյունքները տրամադրել խորհրդարանին», – ընդգծել է Հայաստանի վարչապետը:

9 Декабрь 2009 - 15:48 AMT
9-го декабря во время правительственного часа в НС РА премьер-министр Армении Тигран Саркисян, отвечая на вопрос руководителя парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Ваана Ованнисяна, отметил, что у правительства РА нет собственных социологических опросов о том, что 90% населения Армении больше интересуется проблемами социальной справедливости, чем вопросами признания Геноцида или Нагорным Карабахом.
Тигран Саркисян подчеркнул, что вышеуказанный вывод он сделал на основе результатов социологических опросов, опубликованных в СМИ, и всех писем, которые ежедневно получает исполнительный орган власти от граждан РА.
Он также сообщил, что в 2010 году правительство уже само будет заказывать подобные опросы для того, чтобы понять, как население страны оценивает эффективность работы исполнительной власти. “В случае необходимости, результаты этих исследований мы может предоставлять депутатам парламента”, – подчеркнул премьер-министр Армении.