Դեկտեմբերի14 -ին Հայաստանում Սլովակիայի նորանշանակ դեսպան Յոսեֆ Միգաշը (նստավայրը` Մոսկվայում) ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արման Կիրակոսյանին հանձնեց հավատարմագրերի պատճենները:
Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին, Ա. Կիրակոսյանը հույս հայտնեց, որ Յ.Միգաշը կնպաստի Հայաստանի եւ Սլովակիայի Հանրապետության միջեւ համագործակցության ընդլայնմանը` երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով: Զրուցակիցները կարեւորեցին նաեւ երկու երկրների միջեւ առեւտրատնտեսական համագործակցության խորացումը:
Դեսպանի խնդրանքով, Ա. Կիրակոսյանը ներկայացրեց հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման եւ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ներկա իրավիճակը, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

Newly-appointed Slovakian Ambassador to Armenia Josef Migash (residence: Moscow) Monday submitted the copies of his credentials to RA Deputy FM Arman Kirakosyan.
Congratulating the diplomat, Kirakosyan expressed hope for further deepening of Armenian-Slovakian relations in both bilateral and multi-lateral formats. Parties also stressed the importance of developing trade-economic cooperation.
Armenian Deputy FM briefed to the guest on current stage of Armenian-Turkish rapprochement and Karabakh conflict settlement, RA MFA press service reported.