Դեկտեմբերի 15-ին Խաչատուր Աբովյանի անվան Երեւանի մանկավարժական համալսարանում տեղի ունեցավ Խաչատուր Աբովյանի 200-ամյակին նվիրված նամականիշի մարման պաշտոնական արարողությունը, հաղորդում է «Հայփոստի» մամլո ծառայությունը:
Մարման արարողությանը ներկա էին ՀՀ Մշակույթի փոխնախարար Դավիթ Մուրադյանը, ՀՀ Կրթության եւ գիտության փոխնախարար Արա Ավետիսյանը, Երեւանի մանկավարժական համալսարանի ռեկտոր Արտուշ Ղուկասյանը, Հայփոստի գլխավոր տնօրենի պաշտոնկատար Արման Խաչատուրյանը եւ «Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ» ընկերության ղեկավար կազմը, Հայաստանի Ֆիլատելիստների Միության նախագահ Հովիկ Մուսաելյանը, ինչպես նաեւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ:

15 Декабрь 2009 - 15:23 AMT
15 декабря в Ереванском педагогическом университете состоялась официальная церемония погашения марки, посвященной 200-летию основоположника новой армянской литературы Хачатура Абовяна, сообщает пресс-служба «Айпост».
В церемонии погашения приняли участие заместитель министра культуры Армении Давид Мурадян, заместитель министра образования и науки Ара Аветисян, ректор педагогического университета Артуш Гукасян, руководящий состав компании «Айпост Траст Менеджмент», председатель Союза филателистов Армении Овик Мусаелян и представители профессорско-преподавательского состава.
Номинальная стоимость марки 170 драмов, объем выпуска 40 000 штук. Дизайн марки принадлежит Степану Азаряну.